reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Biostar Racing P1: "závodní" PC do kapsy

, , aktualita
Biostar Racing P1: "závodní" PC do kapsy
Společnost Biostar si připravila novou řadu mini PC s označením Racing P1, takže by si jeden myslel, že takové modely nabídnout slušný výkon. To bude ale u počítačů s velikostí "do kapsy" poněkud problematické.
My známe společnost Biostar především jako výrobce základních desek, ovšem dnes už firmy nemohou spoléhat jen na jeden okruh produktů. Diverzifikovat se tak snaží i Biostar, který představil nové mini PC Racing P1, jež má velikost asi jako tři smartphony na sobě. Poprvé jsme se na tyto modely mohli podívat již v červnu na Computexu, ovšem nyní se už dostávají na trh.

Biostar Racing P1 jsou založeny na 14nm SoC Intel Atom, a to konkrétně modelu Z8350 s pouze 2W TDP. Jedná se o čtyřjádrový procesor pracující na 1,44 až 1,92 GHz se 2 MB L2 cache a se 12shaderovou grafikou na 200 až 500 MHz. Vedle tohoto procesoru tu máme 4 GB operační pamětí (podporováno je pouze jednokanálové zapojení) a 64 GB paměti eMMC Flash pro data. Pokud je tak na tomto počítači něco závodního, je to leda jeho povrch imitující uhlíkový kompozit.

Slušná je však výbava rozhraní, která čítá hned šest portů USB, z čehož je však pouze jeden typu 3.0, ale to by mělo u takovéhoto počítače stačit. Pak se našlo místo pro jednu čtečku karet micro SD, ethernetový port RJ-45 (počítač je také vybaven rozhraním Wi-Fi 802.11ac + BT4.0), HDMI plné velikosti, audio konektor pro headset a kulatý napájecí konektor.

Pak tu je také čtyřpinový konektor (5V 5050 LED Header), k němuž můžeme připojit LED pásky a ovládat je přiloženým softwarem Vivid LED DJ. Tyto pásky můžeme dát, kam nás jen napadne, třeba na monitor, k němuž počítač pomocí systému VESA přišroubujeme.

Model
Biostar Racing P1
Rozměry a hmotnost
129 x 83 x 27 mm (0,29 l), 255 g
CPU
Z8350 Quad core 1.92G/ Fanless
CPU TDP
2 W
Paměti RAM
4 GB
Paměť pro data
64 GB eMMC
Čtečka karet
Micro SDXC
Video
HDMI
Síť
Realtek RTL8111H GbE LAN
AMPAK AP6255 802.11ac + BT4.0
Audio
Realtek ALC5645 with Combo Jack
USB
1USB3.0
5USB2.0
Napájení
20W ( 5V, 4A PSU)
VESA
ano


Biostar se ve zprávě nezmínil o dostupnosti a ceně tohoto počítače, ovšem právě o ceně se zmínil již o Computexu, takže pokud tyto informace stále platí, Racing P1 přijde na necelých 200 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama
reklama