www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin chvilkově překonal hranici 50000 USD

Bitcoin chvilkově překonal hranici 50000 USD
, , aktualita
Bitcoin se ne a ne zastavit. Před pár hodinami překonal hranici 50 tisíc USD, což je 1,06 milionu Kč za jeden BTC. Překonal tak opět všechny své historické rekordy a rozhodně tím nedělá radost většině hráčů. 
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny zažívají nový boom a především se hovoří o Bitcoinu, který překonává jeden rekord za druhým. Koncem roku 2020 překonal dlouho zakletou hranici 20000 USD a od té doby leze dále výš. A to velmi rychle. 40000 USD dosáhl už v druhém lednovém týdnu a poté tempo poněkud zvolnilo. Ani to ale hráče jistě nepotěší, zájem o grafické karty bude ze strany těžařů asi trvat i nadále. Úspěch Bitcoinu totiž táhne zájem o jiné kryptoměny, jejichž těžba je stále efektivní i na GPU. Jak roste Bitcoin a s ním i jiné kryptoměny, se situace s nedostupností grafických karet bude spíše jen zhoršovat místo toho, aby se konečně uklidnila.
 
Bitcoin 50000 USD
 
Přestože tedy tempo růstu Bitcoinu poslední týdny trochu polevilo, na některých burzách se mu dnes povedlo překonat kulatou hranici 50000 USD. Např. na Bitstampu se to povedlo okolo jedné hodiny odpoledne a vylezl až na zhruba 50600 USD. Poté lehce spadl a je jen otázkou, kam se vydá zítra. Pro zajímavost, jen za letošek, což je 1,5 měsíce, se jeho hodnota zvýšila o 66 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře