www.svethardware.cz
>
>
>

Bitfinex zatím rozdělí ztrátu po ukradených bitcoinech mezi uživatele

Bitfinex zatím rozdělí ztrátu po ukradených bitcoinech mezi uživatele
, , aktualita
Nedávno byla hacknuta burza Bitfinex, z níž se ztratily bitcoiny v hodnotě kolem 77 milionů dolarů, a to počítáme poté, co se vlivem této události bitcoin propadl o více než 50 dolarů. Bitfinex se nyní odhodlal k zajímavému kroku.
K oblíbeným
reklama
Z burzy Bitfinex tak někdo přes noc dokázal vytáhnout bitcoiny v hodnotě 1,86 miliardy korun, takže nemůžeme mluvit o nízké ztrátě. Není tak divu, že hodnota bitcoinů ihned po zveřejnění této informace zamířila prudce dolů a Bitfinex v reakci na prolomení ochrany zůstal uzavřen. Zástupci burzy oznámili, že pracují na plánu, jak dát vše do pořádku, i když nyní ohlášený plán zrovna tak nepůsobí, ale tak hrozné to nebude.

Ze strany Bitfinexu už totiž bylo ohlášeno a potvrzeno, že v plánu je rozprostřít celkovou ztrátu mezi všechny uživatele, kteří mají u něj účet. Burza využívá systém, který rozděluje finance uživatelů mezi několik unikátních virtuálních peněženek, přičemž hack se týkal jen některých z nich. Ohlášena byla konečná ztráta ne 77, ale 70 milionů, o niž se tak podělí všichni uživatelé a ti tak v důsledku přijdou o 36 procent svých uložených financí.

Bitfinex tento postup obhajuje tím, že provedený útok byl nevybíravé povahy, čili dle všeho nebyly cílem jen konkrétní účty. Právě proto se rozhodli, že ztrátu rozprostřou mezi všechny účty. Až se zákazníci znovu nalogují do systému, uvidí, že ztratili přesně 36,067 % svých financí. Někdy později se také dozví, jak přesně bylo k tomuto číslu dospěno.

Burza ale nechce skončit tím, že za svůj bezpečnostní problém potrestá všechny své zákazníky. Aby jim ztrátu nahradila, poskytne tzv. BFX kupóny, jež mají vzniklou ztrátu stoprocentně nahradit. Ne však hned, ale až někdy příště, kdy se Bitfinex z útoku vzpamatuje. Pak budou moci uživatelé své kupóny směnit za bitcoiny, nebo je budou moci případně vyměnit za akcie Bitfinexu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů