www.svethardware.cz
>
>
>

Bitfinex zatím rozdělí ztrátu po ukradených bitcoinech mezi uživatele

Bitfinex zatím rozdělí ztrátu po ukradených bitcoinech mezi uživatele
, , aktualita
Nedávno byla hacknuta burza Bitfinex, z níž se ztratily bitcoiny v hodnotě kolem 77 milionů dolarů, a to počítáme poté, co se vlivem této události bitcoin propadl o více než 50 dolarů. Bitfinex se nyní odhodlal k zajímavému kroku.
K oblíbeným
reklama
Z burzy Bitfinex tak někdo přes noc dokázal vytáhnout bitcoiny v hodnotě 1,86 miliardy korun, takže nemůžeme mluvit o nízké ztrátě. Není tak divu, že hodnota bitcoinů ihned po zveřejnění této informace zamířila prudce dolů a Bitfinex v reakci na prolomení ochrany zůstal uzavřen. Zástupci burzy oznámili, že pracují na plánu, jak dát vše do pořádku, i když nyní ohlášený plán zrovna tak nepůsobí, ale tak hrozné to nebude.

Ze strany Bitfinexu už totiž bylo ohlášeno a potvrzeno, že v plánu je rozprostřít celkovou ztrátu mezi všechny uživatele, kteří mají u něj účet. Burza využívá systém, který rozděluje finance uživatelů mezi několik unikátních virtuálních peněženek, přičemž hack se týkal jen některých z nich. Ohlášena byla konečná ztráta ne 77, ale 70 milionů, o niž se tak podělí všichni uživatelé a ti tak v důsledku přijdou o 36 procent svých uložených financí.

Bitfinex tento postup obhajuje tím, že provedený útok byl nevybíravé povahy, čili dle všeho nebyly cílem jen konkrétní účty. Právě proto se rozhodli, že ztrátu rozprostřou mezi všechny účty. Až se zákazníci znovu nalogují do systému, uvidí, že ztratili přesně 36,067 % svých financí. Někdy později se také dozví, jak přesně bylo k tomuto číslu dospěno.

Burza ale nechce skončit tím, že za svůj bezpečnostní problém potrestá všechny své zákazníky. Aby jim ztrátu nahradila, poskytne tzv. BFX kupóny, jež mají vzniklou ztrátu stoprocentně nahradit. Ne však hned, ale až někdy příště, kdy se Bitfinex z útoku vzpamatuje. Pak budou moci uživatelé své kupóny směnit za bitcoiny, nebo je budou moci případně vyměnit za akcie Bitfinexu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková