www.svethardware.cz
>
>
>

Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem

Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
, , aktualita
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
S technologií 3D tisku se u výroby akumulátorů zdaleka nesetkáváme poprvé (1, 2). Dalším týmem jsou vědci ze švýcarské společnosti Blackstone Resources AG, která chce zkusit 3D tisk pro výrobu solid-state akumulátorů. Takové mají pevný elektrolyt a nikoli tekutý, díky čemuž jsou výrazně bezpečnější zejména v oblasti hořlavosti. Tisková zpráva bohužel není příliš konkrétní, takže zatím není moc jasné, co od takových článků očekávat.
 
Blackstone Resources AG 3D tisk
 
Výrobce hovoří o výrazně nižších výrobních nákladech i mnohem větší flexibilitě tvarů, které lze díky 3D tisku vyrobit a také o 20% navýšení energetické hustoty (není ale jasné vůči čemu a jaká je finální hodnota). Blackstone také tvrdí, že nová technologie umožňuje o 10 % snížit využití materiálů neukládajících elektrickou energii, jako jsou měď nebo hliník. Výrobce už vyrobil a otestoval prototypy solid-state akumulátorů, nyní se snaží dokončit technologii jejich výroby pomocí 3D tisku a další fáze testů by měly proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021 ve Fraunhofer Institute. V plánuje je pochopitelně sériová produkce, ale zatím nevíme, kdy by se něco takového mohlo stát a kdy bude technologie 3D tisku připravena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost
GeForce RTX 3050 přijde na trh coby 8GB karta, která se tak na rozdíl od RX 6500 XT bude hodit i pro těžbu Etherea, ovšem jak to vypadá, těžaři se nakonec snad nebudou o tento model přetahovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti
Perovskitové solární články se opět posouvají o něco dál. Vědci z EPFL a Korea Institute of Energy Research na ně aplikovali technologii kvantových teček a díky tomu dokázali jejich účinnost navýšit až na 25,7 % na malém formátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000 NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000
NVIDIA se rozhodla zdražit své vlastní karty Founders Edition, což zatím platí dle dostupných informací jen v Evropské Unii, ovšem brzy by se měla "dočkat" rovněž Velká Británie. Jaký je důvod pro zdražení zrovna v této době? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů
Intel zřejmě nerad vidí, jak se na moderních deskách díky nastavení základního taktu BCLK přetaktovávají i běžné procesory Alder Lake-S, které nepatří mezi modely K s odemknutým násobičem. Co k tomu říká?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6 MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6
MediaTek spolupracuje na vývoji nového standardu Wi-Fi 7, který má přinést násobně rychlejší datové přenosy. Nyní demonstroval první funkční připojení Wi-Fi 7 a hovoří se o 2,6krát vyšší rychlosti než u Wi-Fi 6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala