www.svethardware.cz
>
>
>

Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem

Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
, , aktualita
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
S technologií 3D tisku se u výroby akumulátorů zdaleka nesetkáváme poprvé (1, 2). Dalším týmem jsou vědci ze švýcarské společnosti Blackstone Resources AG, která chce zkusit 3D tisk pro výrobu solid-state akumulátorů. Takové mají pevný elektrolyt a nikoli tekutý, díky čemuž jsou výrazně bezpečnější zejména v oblasti hořlavosti. Tisková zpráva bohužel není příliš konkrétní, takže zatím není moc jasné, co od takových článků očekávat.
 
Blackstone Resources AG 3D tisk
 
Výrobce hovoří o výrazně nižších výrobních nákladech i mnohem větší flexibilitě tvarů, které lze díky 3D tisku vyrobit a také o 20% navýšení energetické hustoty (není ale jasné vůči čemu a jaká je finální hodnota). Blackstone také tvrdí, že nová technologie umožňuje o 10 % snížit využití materiálů neukládajících elektrickou energii, jako jsou měď nebo hliník. Výrobce už vyrobil a otestoval prototypy solid-state akumulátorů, nyní se snaží dokončit technologii jejich výroby pomocí 3D tisku a další fáze testů by měly proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021 ve Fraunhofer Institute. V plánuje je pochopitelně sériová produkce, ale zatím nevíme, kdy by se něco takového mohlo stát a kdy bude technologie 3D tisku připravena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře