www.svethardware.cz
>
>
>

Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem

Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
, , aktualita
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
S technologií 3D tisku se u výroby akumulátorů zdaleka nesetkáváme poprvé (1, 2). Dalším týmem jsou vědci ze švýcarské společnosti Blackstone Resources AG, která chce zkusit 3D tisk pro výrobu solid-state akumulátorů. Takové mají pevný elektrolyt a nikoli tekutý, díky čemuž jsou výrazně bezpečnější zejména v oblasti hořlavosti. Tisková zpráva bohužel není příliš konkrétní, takže zatím není moc jasné, co od takových článků očekávat.
 
Blackstone Resources AG 3D tisk
 
Výrobce hovoří o výrazně nižších výrobních nákladech i mnohem větší flexibilitě tvarů, které lze díky 3D tisku vyrobit a také o 20% navýšení energetické hustoty (není ale jasné vůči čemu a jaká je finální hodnota). Blackstone také tvrdí, že nová technologie umožňuje o 10 % snížit využití materiálů neukládajících elektrickou energii, jako jsou měď nebo hliník. Výrobce už vyrobil a otestoval prototypy solid-state akumulátorů, nyní se snaží dokončit technologii jejich výroby pomocí 3D tisku a další fáze testů by měly proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021 ve Fraunhofer Institute. V plánuje je pochopitelně sériová produkce, ale zatím nevíme, kdy by se něco takového mohlo stát a kdy bude technologie 3D tisku připravena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek