Blizzard poodhalil zákulisí vývoje Diabla IV včetně screenshotů

Blizzard poodhalil zákulisí vývoje Diabla IV včetně screenshotů
, , aktualita
Spousta hráčů netrpělivě čeká na další herní počin od Blizzardu, nové Diablo IV. Tvůrci hry nyní na svém blogu prezentovali poznatky ze svého posledního playtestu a podělili se i o několik obrázků ze hry.
K oblíbeným
reklama
Diablo IV od Blizzardu je určitě jednou z nejvíce očekávaných her. Navzdory pandemii vývoj nadále pokračuje a tvůrci dokončili jednu z oblastí hry nazvanou Dry Steppes. Kompletní je celá část zde se odehrávající kampaně, zdejší objekty, budovy, "dungeony", dokonce i doprovodná videa (animace). Celý tým pak doma sedl ke hře a tvůrci ji společně intenzivně hráli po dva dny, aby měli dostatek dat k analýze a diskuzi. Takhle mohli z vlastního pohledu při reálném hraní jedné části hry poznat, co je dobré, a na čem naopak zapracovat. To, že je jedna část kompletní, bohužel neznamená, že by ve stejném nebo podobném stavu byly i ty další. Na hře je ještě hodně práce.
 
Diablo IV pre-alpha
 
Pokud jde o konverzace, tak v Diablu IV se autoři hry snaží zachovat vyprávění typické pro Diablo, nicméně např. při rozhovorech s NPC dojde k mírnému přiblížení kamery (viz výše). Má to být dost na to, aby byl dán důraz na rozhovor, ale současně dost málo na to, aby stále viděl na své okolí a nevypadl z typického pohledu Diabla. Některé velmi důležité pasáže budou v podobě herních animací. Zatímco dosud byla pro Diablo typická zejména herní videa před jednotlivými akty, která vyprávěla příběh, nyní přijdou na řadu i generované animace, kde hráč uvidí svou postavu s aktuálním vybavením. Uvidí ji i ve stejném rozlišení a nastavení detailů, takže takové animace budou vypadat podstatně více jako součást hry.
 
Diablo IV pre-alpha
 
Ve hře bude možné plnit nejen zadané úlohy, ale hráč má mít pochopitelně i velkou svobodu v objevování celého světa. To má zvýšit hratelnost hry a chuť si ji zahrát i několikrát, což bylo pro předchozí Diabla typické (mnoho lidí ji projelo za každou postavu a někdy i několikrát). Tvůrci si pochvalovali tzv. kempy. Jde o lokace, které byly obsazeny nepřáteli, ale později byly dobyty zpět, přičemž pak slouží jako bezpečná místa s dalšími NPC a waypointy. Každý z těchto kempů má svůj vlastní příběh.
 
Diablo IV pre-alpha
 
Pokud jde o multiplayer, autoři říkají, že se snaží nastavit správný poměr hráčů. Pokud se totiž na mapě ukazovalo až příliš mnoho jiných hráčů (mimo vlastní skupinu), hra ztrácela kouzlo a působila méně jako Diablo. Proto se s jinými hráči, kteří nepatří ke skupině, častěji setkáte spíše ve městech, ale v otevřeném prostoru jich bude méně. Hráč klidně může hrát sám, u velkých bojů se připojit ke skupině, získat odměnu a dál pokračovat opět sám.
 
Tvůrci chtějí podotknout, že hra stále není hotová, není ani ve verzích alpha nebo beta. Také screenshoty záměrně nemají plnou grafiku a všechny detaily, protože jak říkají sami tvůrci, je jednodušší zahodit špatné myšlenky teď, než vyhazovat něco kompletního, co se později neosvědčí. S dalšími detaily o vývoji se ozvou opět za čtvrt roku. Na stránkách Blizzardu najdete i další obrázky ze hry a ve větším rozlišení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů