www.svethardware.cz
>
>
>

Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu

Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu
, , aktualita
Dva členové amerického Kongresu a tři členové Senátu ve svém dopisu adresovaném výkonnému řediteli firmy Activision- Blizzard zkritizovali postoj, jaký ta zaujala v případě hongkongského hráče Ng Wai Chunga. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že letošní Blizzcon bude asi velice výživný, neboť vášně kolem trestu pro Blitzchunga kvůli podpoře protestujících v Hongkongu během herního turnaje zatím vůbec neutichají. Nyní je naopak pomohl přiživit dopis celkem pěti členů amerického Kongresu a Senátu, kteří se rozhodli na adresu firmy Activision-Blizzard nešetřit kritikou. Celá aféra se tak přelévá v kritiku firem, které podléhají čínskému ekonomickému tlaku a samy zavádějí tzv. autocenzuru. 
 
 
Robert Kotick, výkonný ředitel Activision-Blizzard, tak dostal dopis, pod kterým najdeme podpisy Alexandrie Ocasio-Cortezové, Mikea Gallaghera a Toma Malinowského (Kongres) a senátorů Marca Rubia a Rona Wydena. Ti Kotickovi připomínají, že jeho firma těží z čínského rostoucího trhu s e-sporty a zároveň z investic Tencentu, jedné z největších tamních technologických společností.
 
Zároveň uvádí, že čínská vláda využívá sílu své ekonomiky k potlačování názorů, s nimiž nesouhlasí a zrovna nedávno se zaměřila například na společnost Apple kvůli nabízení aplikace, která protestujícím v Hongkongu pomáhala chránit se před represemi. Vedle toho připomínají i případ americké basketbalové soutěže, na kterou se čínská vláda zase zaměřila kvůli tweetu generálního manažera jednoho z týmů, který rovněž podpořil zmíněné protesty. 
 
V dopisu je také připomenut tichý protest zaměstnanců Blizzardu, kteří před budovou firmy zakryli některá z hesel připomínajících její filozofii. Zmíněny jsou také protesty samotných hráčů, kteří začali Blizzard bojkotovat, veřejně kritizovat, rušit své předplatné nebo rovnou celé účty, což bylo označeno za pochopitelné konání. 
 
Blizzard si tak vysloužil i kritiku amerických zákonodárců, kteří poukazují na to, jak Čína stupňuje svou zastrašující kampaň a vyzývají, aby se ve vedení společnosti rozhodli: buď budou prosazovat americké hodnoty, jako svobodu řeči a projevu, anebo se podvolí Pekingu, aby měli i nadále přístup na tamní trh. 
 
Letošní Blizzcon přitom startuje už příští týden (1. listopadu) a lze očekávat, že toto téma asi bude živější i v porovnání s lačností po informacích o Diablu 4. A Blizzard se reakce nejspíše opravdu obává, což dokládá i fakt, že byla nedávno zrušena událost spojená s Overwatch, která měla proběhnout v New Yorku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře