www.svethardware.cz
>
>
>

Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu

Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu
, , aktualita
Dva členové amerického Kongresu a tři členové Senátu ve svém dopisu adresovaném výkonnému řediteli firmy Activision- Blizzard zkritizovali postoj, jaký ta zaujala v případě hongkongského hráče Ng Wai Chunga. 
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že letošní Blizzcon bude asi velice výživný, neboť vášně kolem trestu pro Blitzchunga kvůli podpoře protestujících v Hongkongu během herního turnaje zatím vůbec neutichají. Nyní je naopak pomohl přiživit dopis celkem pěti členů amerického Kongresu a Senátu, kteří se rozhodli na adresu firmy Activision-Blizzard nešetřit kritikou. Celá aféra se tak přelévá v kritiku firem, které podléhají čínskému ekonomickému tlaku a samy zavádějí tzv. autocenzuru. 
 
 
Robert Kotick, výkonný ředitel Activision-Blizzard, tak dostal dopis, pod kterým najdeme podpisy Alexandrie Ocasio-Cortezové, Mikea Gallaghera a Toma Malinowského (Kongres) a senátorů Marca Rubia a Rona Wydena. Ti Kotickovi připomínají, že jeho firma těží z čínského rostoucího trhu s e-sporty a zároveň z investic Tencentu, jedné z největších tamních technologických společností.
 
Zároveň uvádí, že čínská vláda využívá sílu své ekonomiky k potlačování názorů, s nimiž nesouhlasí a zrovna nedávno se zaměřila například na společnost Apple kvůli nabízení aplikace, která protestujícím v Hongkongu pomáhala chránit se před represemi. Vedle toho připomínají i případ americké basketbalové soutěže, na kterou se čínská vláda zase zaměřila kvůli tweetu generálního manažera jednoho z týmů, který rovněž podpořil zmíněné protesty. 
 
V dopisu je také připomenut tichý protest zaměstnanců Blizzardu, kteří před budovou firmy zakryli některá z hesel připomínajících její filozofii. Zmíněny jsou také protesty samotných hráčů, kteří začali Blizzard bojkotovat, veřejně kritizovat, rušit své předplatné nebo rovnou celé účty, což bylo označeno za pochopitelné konání. 
 
Blizzard si tak vysloužil i kritiku amerických zákonodárců, kteří poukazují na to, jak Čína stupňuje svou zastrašující kampaň a vyzývají, aby se ve vedení společnosti rozhodli: buď budou prosazovat americké hodnoty, jako svobodu řeči a projevu, anebo se podvolí Pekingu, aby měli i nadále přístup na tamní trh. 
 
Letošní Blizzcon přitom startuje už příští týden (1. listopadu) a lze očekávat, že toto téma asi bude živější i v porovnání s lačností po informacích o Diablu 4. A Blizzard se reakce nejspíše opravdu obává, což dokládá i fakt, že byla nedávno zrušena událost spojená s Overwatch, která měla proběhnout v New Yorku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů