www.svethardware.cz
>
>
>
>

Blockchain ve službách veřejnosti: proti podvodům i korupci

Blockchain ve službách veřejnosti: proti podvodům i korupci
, , aktualita
Technologie blockchainu známe především z kryptoměn, ale nemusí sloužit pouze tam. Nové sdružení Blockchain Connect ǀ Czech Alliance založené i firmou IBM se chce postarat o to, aby blockchain bojoval proti podvodům i korupci. 
K oblíbeným
reklama
Blockchain je prostě a jednoduše celkový záznam všeho možného a v případě kryptoměn jde o veškeré jejich transakce od začátku. Tento záznam může být distribuovaný mezi všechny účastníky a v tom je jeho kouzlo. Nikdo nemůže sám o sobě měnit záznamy, které jsou již odsouhlaseny a zaneseny v těle blockchainu, což jsou prostě jednotlivé bloky. Jejich hash je totiž využit jako základ nového bloku, což znamená, že zfalšovaný záznam by nevyhnutelně přinesl zneplatnění všeho, co následuje po něm a každý by to ihned poznal. 
 
provedení blockchainu v případě kryptoměn
 
Blockchain Connect ǀ Czech Alliance chce zajistit, aby se tato technologie rozšířila v ekonomické sféře i ve veřejné správě. Posloužila by konkrétně třeba proti podvodům při koupi nemovitostí, vozu, pro ohlídání kontrol bezpečnosti potravin, atd. Mezi zakládající členy aliance patří akcelerátor blockchainových projektů Adel, poradenská společnost PwC, technologická firma IBM a právnická kancelář Squire Patton Boggs.
 
Nicméně cílem samotné aliance je především osvěta a ne aktivní prosazování technologie. Chtějí poukazovat na možné snížení administrativní zátěže jak na straně firmy, tak na straně zákazníka, kvalitní zabezpečení a transparentnost. Mohlo by tak jít o jednoduché digitální zabezpečení smluvních vztahů, což obvykle plní papírové smlouvy. 
 
Největší překážkou pro takové zavedení blockchainu je ten očividný fakt, že na jeho zavedení musí mít zájem a ochotu všechny spolupracující subjekty. K tomu ale má co říci zástupce firmy IBM, který uvádí: „Máme ambici nejen lokalizovat naše globální řešení do českého prostředí, ale i nalézat a podporovat inovativní české partnery a umožnit jim přístup na mezinárodní trhy.“
 
Může tak jít například o logistiku, kde složitá administrativa zatěžuje mezinárodní obchod, což představuje neustálou výměnu dokumentů. Pokud by je nahradil blockchain, pak by všichni najednou mohli nahlížet do zabezpečené elektronické dokumentace. V případě potravin by si zase každý mohl ověřit jejich původ a kvalitu, při koupi bytu by mohlo být veškeré papírování, při němž komunikuje mezi sebou řada subjektů vyřešeno během několika dní a blockchain by také mohl zajistit, že by už nemohlo docházet ke stáčení kilometrů. 
 
Zdroj: TZ Blockchain Connect Czech Alliance


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek