www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg: výroba konzole PS5 je vysoce problémová, Sony to popírá

Bloomberg: výroba konzole PS5 je vysoce problémová, Sony to popírá
, , aktualita
Vypadá to, že herních konzolí Sony PlayStation 5 nemusí být na trhu tolik, kolik by bylo třeba, alespoň dle zprávy Bloombergu. Ten tvrdí, že Sony má problémy s výrobou a snižuje předpokládanou produkci PS5 o 4 miliony. 
K oblíbeným
reklama
Bloomberg tak udává, že Sony snížilo předpoklad počtu vyrobených konzolí PlayStation 5 z 15 milionů za fiskální rok na 11 milionů, což je tak velice výrazný pokles, který pochopitelně může způsobit nedostatek konzolí na trhu, ale to bude záviset především na poptávce. 
 
 
Sony dle zprávy během července navýšilo objednávky v očekávání toho, že zákazníci budou mít kvůli koronaviru větší zájem o novou konzoli, ovšem objevily se problémy, a to prý i jen 50% výtěžnost vyráběných SoC, které pro Sony připravuje společnost AMD, ovšem vyráběna jsou pochopitelně jinou firmou. Nám může být vcelku jedno, zda je výtěžnost opravdu tak špatná. Důležité je, že Sony nedokáže získat tolik SoC, kolik by bylo třeba, a právě proto snižuje předpoklad celkové produkce nových PS5. 
 
Otázka je, zda se náhodou s podobnými problémy nemůže potýkat také Microsoft, který rovněž využije SoC od AMD a je velká šance, že to je vyráběno zcela stejným procesem. My víme jen to, že v obou případech jde o nějakou pokročilejší verzi 7nm procesu TSMC. Microsoft přitom pro novou Xbox Series X zvolil celkem agresivní cenovou politiku, neboť ji vysílá na trh za 499 USD a navíc tu bude i levnější Xbox Series S za 299 USD. 
 
Na druhou stranu, o 7nm technologii firmy TSMC se už v této době zrovna nemluví v souvislosti se špatnou výtěžností a lze říci, že 50 % by byla opravdu tragická hodnota. Proto ani není moc překvapivé, že Sony tyto zprávy zcela popírá a uvádí, že žádné snížení předpokládané produkce o miliony kusů nenastalo. Dále se dozvídáme, že tato čísla zůstala nezměněna od začátku výroby v červenci a Sony své investory ujišťuje, že výroba probíhá hladce. 
 
Sony PS5 bude vypuštěna na trh v průběhu listopadu stejně jako nové modely Xbox.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek