www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg: výroba konzole PS5 je vysoce problémová, Sony to popírá

Bloomberg: výroba konzole PS5 je vysoce problémová, Sony to popírá
, , aktualita
Vypadá to, že herních konzolí Sony PlayStation 5 nemusí být na trhu tolik, kolik by bylo třeba, alespoň dle zprávy Bloombergu. Ten tvrdí, že Sony má problémy s výrobou a snižuje předpokládanou produkci PS5 o 4 miliony. 
K oblíbeným
reklama
Bloomberg tak udává, že Sony snížilo předpoklad počtu vyrobených konzolí PlayStation 5 z 15 milionů za fiskální rok na 11 milionů, což je tak velice výrazný pokles, který pochopitelně může způsobit nedostatek konzolí na trhu, ale to bude záviset především na poptávce. 
 
 
Sony dle zprávy během července navýšilo objednávky v očekávání toho, že zákazníci budou mít kvůli koronaviru větší zájem o novou konzoli, ovšem objevily se problémy, a to prý i jen 50% výtěžnost vyráběných SoC, které pro Sony připravuje společnost AMD, ovšem vyráběna jsou pochopitelně jinou firmou. Nám může být vcelku jedno, zda je výtěžnost opravdu tak špatná. Důležité je, že Sony nedokáže získat tolik SoC, kolik by bylo třeba, a právě proto snižuje předpoklad celkové produkce nových PS5. 
 
Otázka je, zda se náhodou s podobnými problémy nemůže potýkat také Microsoft, který rovněž využije SoC od AMD a je velká šance, že to je vyráběno zcela stejným procesem. My víme jen to, že v obou případech jde o nějakou pokročilejší verzi 7nm procesu TSMC. Microsoft přitom pro novou Xbox Series X zvolil celkem agresivní cenovou politiku, neboť ji vysílá na trh za 499 USD a navíc tu bude i levnější Xbox Series S za 299 USD. 
 
Na druhou stranu, o 7nm technologii firmy TSMC se už v této době zrovna nemluví v souvislosti se špatnou výtěžností a lze říci, že 50 % by byla opravdu tragická hodnota. Proto ani není moc překvapivé, že Sony tyto zprávy zcela popírá a uvádí, že žádné snížení předpokládané produkce o miliony kusů nenastalo. Dále se dozvídáme, že tato čísla zůstala nezměněna od začátku výroby v červenci a Sony své investory ujišťuje, že výroba probíhá hladce. 
 
Sony PS5 bude vypuštěna na trh v průběhu listopadu stejně jako nové modely Xbox.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek