www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg: výroba konzole PS5 je vysoce problémová, Sony to popírá

Bloomberg: výroba konzole PS5 je vysoce problémová, Sony to popírá
, , aktualita
Vypadá to, že herních konzolí Sony PlayStation 5 nemusí být na trhu tolik, kolik by bylo třeba, alespoň dle zprávy Bloombergu. Ten tvrdí, že Sony má problémy s výrobou a snižuje předpokládanou produkci PS5 o 4 miliony. 
K oblíbeným
reklama
Bloomberg tak udává, že Sony snížilo předpoklad počtu vyrobených konzolí PlayStation 5 z 15 milionů za fiskální rok na 11 milionů, což je tak velice výrazný pokles, který pochopitelně může způsobit nedostatek konzolí na trhu, ale to bude záviset především na poptávce. 
 
 
Sony dle zprávy během července navýšilo objednávky v očekávání toho, že zákazníci budou mít kvůli koronaviru větší zájem o novou konzoli, ovšem objevily se problémy, a to prý i jen 50% výtěžnost vyráběných SoC, které pro Sony připravuje společnost AMD, ovšem vyráběna jsou pochopitelně jinou firmou. Nám může být vcelku jedno, zda je výtěžnost opravdu tak špatná. Důležité je, že Sony nedokáže získat tolik SoC, kolik by bylo třeba, a právě proto snižuje předpoklad celkové produkce nových PS5. 
 
Otázka je, zda se náhodou s podobnými problémy nemůže potýkat také Microsoft, který rovněž využije SoC od AMD a je velká šance, že to je vyráběno zcela stejným procesem. My víme jen to, že v obou případech jde o nějakou pokročilejší verzi 7nm procesu TSMC. Microsoft přitom pro novou Xbox Series X zvolil celkem agresivní cenovou politiku, neboť ji vysílá na trh za 499 USD a navíc tu bude i levnější Xbox Series S za 299 USD. 
 
Na druhou stranu, o 7nm technologii firmy TSMC se už v této době zrovna nemluví v souvislosti se špatnou výtěžností a lze říci, že 50 % by byla opravdu tragická hodnota. Proto ani není moc překvapivé, že Sony tyto zprávy zcela popírá a uvádí, že žádné snížení předpokládané produkce o miliony kusů nenastalo. Dále se dozvídáme, že tato čísla zůstala nezměněna od začátku výroby v červenci a Sony své investory ujišťuje, že výroba probíhá hladce. 
 
Sony PS5 bude vypuštěna na trh v průběhu listopadu stejně jako nové modely Xbox.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů