reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Blue Origin vyvinul metodu výroby solárních panelů z měsíčního regolitu

, , aktualita
Blue Origin vyvinul metodu výroby solárních panelů z měsíčního regolitu
Společnost Blue Origin říká, že našla recept na to, jak na měsíčním povrchu vyrábět elektrickou energii. Mělo by to být pomocí solárních panelů, nicméně ty nepoveze ze Země, ale vyrobí je přímo na místě z tamních surovin. Měla by stačit energie a regolit.
Blue Origin vyvinul metodu výroby solárních panelů z měsíčního regolitu
Blue Origin, společnost Jeffa Bezose, vyvinula zajímavou metodu výroby solárních panelů. Ta by se měla používat na měsíčním povrchu a její hlavní výhodou je to, že by využívala místních surovin. Projekt se jmenuje Blue Alchemist a šlo by o výrobu panelů pomocí elektrolýzy roztaveného měsíčního regolitu (horniny). Test provedli na simulaci měsíčního regolitu a výsledkem elektrolýzy by mělo být železo, křemík a hliník, což by bylo využito k výrobě panelu, drátů i ochranného skla (bez něj by panel vydržel v řádu dní). Odpadním produktem by byl kyslík, který se dá použít pro pohon a podporu života.
 
Blue Alchemist
 
K procesu je potřeba velmi vysokých teplot přes 1600 °C, takže jsou zde i nemalé vstupní náklady, nicméně výsledné panely by pak měly dlouhodobě vydržet podmínky na měsíčním povrchu a produkovat solární elektrickou energii minimálně po dobu jedné dekády. Výhodou je, že proces nemá uhlíkové emise, nespotřebovává žádnou vodu ani jiné chemikálie. Hovoří se o tom, že by se myšlenka tohoto procesu dala využít i pro zemské účely.
 
Blue Alchemist
 


reklama
reklama
reklama