www.svethardware.cz
>
>
>

Brazilský Vale využil technologii blockchainu k prodeji železné rudy

Brazilský Vale využil technologii blockchainu k prodeji železné rudy
, , aktualita
Technologie blockchainu se dá využívat k mnoha věcem. Brazilská těžařská firma Vale pomocí této technologie provedla první prodej železné rudy. Spolu s dalšími kroky jde o významné zrychlení procesu díky digitalizaci.
K oblíbeným
reklama
Blockchain je moderní technologií, na které stojí např. kryptoměny. Využít se dá ale mnoha jinými způsoby a s jeho využitím nyní brazilská těžařská společnost Vale poprvé prodala svou železnou rudu. Ta zamířila z Malajsie z Teluk Rubiah Maritime Terminal do Číny, kde ji koupila společnost Nanjing Iron & Steel. Celkem šlo o 176 tisíc tun železné rudy.
 
Důl na železnou rudu
ilustrační obrázek, autor: Graeme Williams, Media Club / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Pokud jde o onen blockchain, ten byl použit k vytvoření akreditivu na blockchainové platformě Contour. Další přepravní dokumenty pak byly zpracovány platformou essDOCS CargoDocs, nicméně i toto je integrováno právě do Contouru. Taková míra integrace dle společnosti vše usnadňuje a urychluje. Zajišťuje lepší end-to-end bezpečnost a transparentnost s viditelností všech potřebných dokumentů v reálném čase pro všechny zúčastněné strany. Sníží se počet e-mailů i dalšího papírování. Navíc to není poprvé, co nějaká brazilská firma v nějaké oblasti patřila k prvním, kdo využil blockchain. Loni ho využila např. k prodeji nemovitosti (tehdy šlo o firmy Cyrela a Growth Tech, které využily systém IBM Blockchain).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů