www.svethardware.cz
>
>
>

Brazilský Vale využil technologii blockchainu k prodeji železné rudy

Brazilský Vale využil technologii blockchainu k prodeji železné rudy
, , aktualita
Technologie blockchainu se dá využívat k mnoha věcem. Brazilská těžařská firma Vale pomocí této technologie provedla první prodej železné rudy. Spolu s dalšími kroky jde o významné zrychlení procesu díky digitalizaci.
K oblíbeným
reklama
Blockchain je moderní technologií, na které stojí např. kryptoměny. Využít se dá ale mnoha jinými způsoby a s jeho využitím nyní brazilská těžařská společnost Vale poprvé prodala svou železnou rudu. Ta zamířila z Malajsie z Teluk Rubiah Maritime Terminal do Číny, kde ji koupila společnost Nanjing Iron & Steel. Celkem šlo o 176 tisíc tun železné rudy.
 
Důl na železnou rudu
ilustrační obrázek, autor: Graeme Williams, Media Club / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Pokud jde o onen blockchain, ten byl použit k vytvoření akreditivu na blockchainové platformě Contour. Další přepravní dokumenty pak byly zpracovány platformou essDOCS CargoDocs, nicméně i toto je integrováno právě do Contouru. Taková míra integrace dle společnosti vše usnadňuje a urychluje. Zajišťuje lepší end-to-end bezpečnost a transparentnost s viditelností všech potřebných dokumentů v reálném čase pro všechny zúčastněné strany. Sníží se počet e-mailů i dalšího papírování. Navíc to není poprvé, co nějaká brazilská firma v nějaké oblasti patřila k prvním, kdo využil blockchain. Loni ho využila např. k prodeji nemovitosti (tehdy šlo o firmy Cyrela a Growth Tech, které využily systém IBM Blockchain).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek40 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů