www.svethardware.cz
>
>
>

Brink Bionics Impulse, aneb neuro-ovladač pro rychlejší klikání ve hrách

Brink Bionics Impulse, aneb neuro-ovladač pro rychlejší klikání ve hrách
, , aktualita
Brink Bionics Impulse je produkt, který by byl velice stylový při hraní Cyberpunku 2077, ovšem v takovém případě by nám nebyl k ničemu. Jedná se o technologicky vyspělou pomůcku především pro multiplayerové střílečky jako Counter-Strike. 
K oblíbeným
reklama
Zařízení Brink Bionics Impulse vzešlo z původní kampaně na Indiegogo, která probíhala v minulém roce. Jedná se dle krátkého popisu o "neuro-ovladač pro hraní na PC", který má být užitečný zvláště tam, kde jde opravdu o milisekundy a kde je mimořádně důležité, abychom protivníka zasáhli alespoň o chvilinku dříve, než zmáčkne spoušť on. Jde také právě o síťové 3D střílečky jako Counter-Strike či jiné podobné. Jak to celé funguje?
 
 
Jednoduše jde o rukavici s AI systémem, který se bude snažit využít zabudované senzory k rozpoznání nervových vzruchů a předpovídat moment, kdy se rozhodneme stisknout tlačítko myši pro střelbu. Cílem tak je, aby bylo toto tlačítko stisknuto dříve, než by bylo možné bez použití rukavice, přičemž výrobce slibuje, že tím získáme náskok až 80 ms, ale spíše mezi 30 a 50 ms. 
 
Neoprénová rukavice je tak vybavena oranžovými elektrodami a ve větším oranžovém pouzdru má zabudovaný procesor ARM Cortex M0, přičemž se napojuje k PC pomocí rozhraní USB na dvoumetrovém kabelu, a to s dotazovací frekvencí 2000 Hz. Sama váží 45 gramů a vyráběna je ve čtyřech velikostech. A lze si představit, že než si na ni člověk zvykne, pokud to vůbec pořádně půjde, může natropit spíše více škody, než aby byla k užitku. 
 
A jak to celé funguje? Prostě si navlékneme rukavici a necháme ji zvyknout si na naši ruku, aby správně detekovala nervové vzruchy, jež vyústí v pohyb prstu pro stisk jednoho z dvou hlavních tlačítek myši. Až se systém přizpůsobí, měl by být schopen za nás kliknout myší ještě před tím, než se to opravdu stane, a to pochopitelně ne fyzicky. Rukavice prostě sama nahradí funkce hlavních dvou tlačítek myši, která sice budeme stále fyzicky mačkat, ale v podstatě budou neaktivní. To ukazuje i Trisha Hershberger v následujícím videu, kdy v čase 3:40 jen drží ruku ve vzduchu, hýbe prstem a záběr na monitor ukazuje střílející zbraň. 
 
 
Dle výrobce je zpoždění mezi vysláním vzruchu z mozku a samotným pohybem prstu cca 150 až 200 ms, takže rukavice Impulse by nám tuto prodlevu měla zkrátit přibližně o čtvrtinu. Na druhou stranu je tu otázka, jak spolehlivý tento hardware je a naprosto zřejmý je ten fakt, že se jedná o jedno z těch zařízení, která by si člověk potřeboval před koupí opravdu vyzkoušet, aby poznal, zda má či nemá smysl. 
 
Brink Bionics si za tento produkt budou žádat 103 liber, čili asi 3000 Kč plus poštovné a první zákazníci se dočkají v květnu. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala