www.svethardware.cz
>
>
>

Britové budou podrobně zkoumat i akvizici společnosti Xilinx firmou AMD

Britové budou podrobně zkoumat i akvizici společnosti Xilinx firmou AMD
, , aktualita
Britští regulátoři dostali v této době chuť řádně zkoumat velké akvizice, které se chystají v IT světě. Nedávno jsme se dozvěděli, že se zaměřili na prodej NAND Flash byznysu Intelu firmě SK Hynix a pak je tu samozřejmě i NVIDIA a Arm.  
K oblíbeným
reklama
Britští regulátoři tak o sobě dávají vědět v krátké době už potřetí. Nejdříve jsme se dozvěděli, že budou velice váhat nad povolením akvizice firmy Arm, o kterou má zájem NVIDIA, ale to se očekávalo, neboť se objevilo už dost varujících hlasů, dle nichž toto spojení není pro ostatní firmy nejlepší a hrozí, že NVIDIA bude zneužívat svého postavení. 
 
 
Poté se ovšem Britové pozastavili také nad prodejem NAND Flash byznysu firmy Intel, který má dle dohody získat SK Hynix. Zde jsou námitky zatím takové, že by postupně mohla na trhu s paměťmi NAND Flash vzniknout stejná situace jako na trhu s DRAM, kde dominují firmy Samsung, Micron a právě i SK Hynix, jež si v posledních letech vysloužily obvinění z kartelové dohody, ale to postupně utichlo, jak šly ceny pamětí i zisky těchto firem opět dolů. Brzy by ale mimochodem tyto hlasy mohly zase sílit, a to s tím, jak stoupají ceny pamětí. 
 
Nejnověji jde o akvizici firmy Xilinx ze strany AMD, což je velký obchod čítající cca 35 miliard dolarů. Opět je tu CMA (UK Competition and Markets Authority) a ministr Oliver Dowden, do jehož kompetencí tato věc spadá, ovšem co mají Britové tentokrát proti spojení AMD a Xilinx? 
 
Opět tu jde o to, zda akvizice nebude mít podstatný dopad na konkurenci na trhu daných firem, jejichž akcionáři už dříve celou věc schválili. Z naší strany ovšem lze říci, že tato akvizice by měla posílit pozici firmy AMD, a to zvláště vedle dominantního Intelu. Ten má svou Alteru a AMD tak může mít zase ve světě FPGA svůj Xilinx, což by mohlo být z hlediska konkurence na trhu naopak dobré. AMD totiž bude moci nabídnout vedle svých CPU a GPU také kvalitní FPGA řešení, ale ještě uvidíme, jak to uvidí britské úřady.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Svou misi na Venuši má také evropská ESA, ohlásila EnVision Svou misi na Venuši má také evropská ESA, ohlásila EnVision
NASA nedávno oznámila, že si chystá dvě nové vesmírné mise, které se tentokrát zaměří na opomíjenou planetu Venuše. Jedná se o mise DAVINCI+ a VERITAS a nyní se dozvídáme, že je doplní svou vlastní misí také ESA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výroba pamětí DDR5 překoná dnešní DDR4 v roce 2023 Výroba pamětí DDR5 překoná dnešní DDR4 v roce 2023
Dle společnosti Yolle Developpement zabývající se mimo jiné průzkumem hardwarových trhů bude nástup pamětí DDR5 velice silný. Už v roce 2023 se tak očekává, že z hlediska kapacity výroba DDR5 překoná dnešní DDR4. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Beats uvádí bezdrátová sluchátka Studio Buds Beats uvádí bezdrátová sluchátka Studio Buds
Beats přichází s novými bezdrátovými sluchátky Studio Buds. Ty mají kompaktnější design než Powerbeats Pro a pochopitelně přinesou odolnost vůči vodě i funkci aktivního potlačení okolního hluku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
WD: SSD s 5bitovými PLC paměťmi jen tak nebudou, kde je problém? WD: SSD s 5bitovými PLC paměťmi jen tak nebudou, kde je problém?
Společnost Western Digital má jako jeden z největších výrobců pamětí typu NAND Flash jistě přehled o jejich vývoji a přitom říká, že po pamětech s buňkami QLC nastane delší pauza, než nastoupí PLC s pěti bity na buňku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Za 28 milionů USD do vesmíru? Blue Origin vydražilo lístek na první let s posádkou Za 28 milionů USD do vesmíru? Blue Origin vydražilo lístek na první let s posádkou
Společnost Blue Origin vyšle svou New Shepard s prvními lidskými pasažéry do vesmíru. Už je známo, že dva členové posádky budou Jeff Bezos a jeho bratr, přidá se k nim ale i vítěz aukce, který zaplatí 28 milionů USD.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře