reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Britská královna Alžběta II. učí matematiku na TikToku, jde pochopitelně o deepfake

4.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
Britská královna Alžběta II. učí matematiku na TikToku, jde pochopitelně o deepfake
Deepfakes mohou být velkým problémem, někdy ale jejich využití nemusí být úplně na škodu. Na sociální síti TikTok se totiž objevují výuková videa, kde se o výuku starají falešné celebrity vytvořené pomocí AI. A studentům to prý pomáhá.
S deepfakes jsme se už několikrát setkali a jde do budoucna o velký problém. Jak se zlepšují technologie, schopnost rozpoznat realitu a falešnou osobu vytvořenou pomocí algoritmů AI se snižuje, v některých případech se to už nedá rozpoznat vůbec. A bude hůř. Ne vždy ale generování falešného projevu celebrity musí mít jen negativní dopady. Na sociální síti TikTok se totiž na účtu @onlocklearning objevují zajímavá videa a rozhodně nejde o typické tanečky. Autor zde vysvětluje matematiku, využívá k tomu ale deepfakes a falešné celebrity, přičemž na to, že jde o počítačem generovaný obraz s pomocí AI, správně upozorňuje.
 
@onlocklearning

Drake and Lizzie vibe out to some TRIGONOMETRY I know there’s WAYYYY more to trigonometry (like understanding it using the unit circle and stuff), and we’ll get to that in the future DISCLAIMER: This is not real audio/video of Drake or Queen Elizabeth II. All video and speech was computer generated to help others learn about maths, physics, and engineering. All background music (in order): Passion Fruit - Drake Prolly my spookiest beat - PRODBY668 KALEO - Way Down We Go #trigonometry #maths #engineering #physics

original sound - onlocklearning
 
Pythagorovu větu vám tak vysvětlí falešná verze bývalé britské královny Alžběty II., jiné problémy vysvětlí americká rapperka Ice Spice s Elonem Muskem, Morgan Freeman, Taylor Swift, Kim Kardashian, o derivace se postará Donald Trump s Joe Bidenem, občas do toho hodí hlášku MrBeast a další. Otázkou je, nakolik taková forma je pro studenty zajímavá a zda jde o prospěšný krok. Prozatím jsou ohlasy pozitivní a někteří studenti dokonce zmiňují, že se v minutovém videu naučili to, co se je učitelé snažili neúspěšně naučit týdny i měsíce. Účet má přes 93 tisíc sledujících, 2,3 milionu lajků a něco přes 10 milionů zhlédnutí.Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama