www.svethardware.cz
>
>

Britský operátor TalkTalk byl hacknut, byly ukradeny údaje 4 milionů lidí

Britský operátor TalkTalk byl hacknut, byly ukradeny údaje 4 milionů lidí
, , aktualita
Hackerských útoků neubývá, spíše naopak. Britský telekomunikační operátor TalkTalk, který má přibližně 4 miliony zákazníků, byl ve středu napaden hackery. Ti získali neúplná data zákazníků, i tak to ale může být rizikové.
K oblíbeným
reklama
Britský telekomunikační operátor TalkTalk byl ve středu napadnut hackery. Konkrétně napadli jeho webové stránky a nikoli nejdůležitější systémy společnosti. Přesto se dostali k údajům čtyř milionů klientů společnosti a je možné, že mají i neúplná data o platebních kartách (ve tvaru 0123 45xx xxxx 6789). Podle společnosti se hackeři nedostali ani k heslům uživatelů, nicméně doporučuje je pro jistotu změnit.


TalkTalk logo


TalkTalk nyní ve spolupráci se společností Noddle nabízí bezplatné 12měsíční monitorování účtů klientů proti zneužití. Za poslední rok je to už druhé bezpečnostní riziko, kterému musela společnost čelit. To první bylo koncem roku 2014, kdy zákazníci dostávali podvodné maily, které se snažily vymámit údaje klientů k účtům TalkTalk a nemálo z nich se nechalo nachytat. Tenkrát si ale za problémy mohli sami uživatelé. Zatím není jasné, kdo stojí za nynějším útokem. Připomeňme, že toto není jediný hacknutý operátor v poslední době. Americký T-Mobile byl napaden začátkem tohoto října, tomu bylo ukradeno 15 milionů záznamů.

Zdroj: theguardian.com, talktalk.co.uk
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů