www.svethardware.cz
>
>

Britský operátor TalkTalk byl hacknut, byly ukradeny údaje 4 milionů lidí

Britský operátor TalkTalk byl hacknut, byly ukradeny údaje 4 milionů lidí
, , aktualita
Hackerských útoků neubývá, spíše naopak. Britský telekomunikační operátor TalkTalk, který má přibližně 4 miliony zákazníků, byl ve středu napaden hackery. Ti získali neúplná data zákazníků, i tak to ale může být rizikové.
K oblíbeným
reklama
Britský telekomunikační operátor TalkTalk byl ve středu napadnut hackery. Konkrétně napadli jeho webové stránky a nikoli nejdůležitější systémy společnosti. Přesto se dostali k údajům čtyř milionů klientů společnosti a je možné, že mají i neúplná data o platebních kartách (ve tvaru 0123 45xx xxxx 6789). Podle společnosti se hackeři nedostali ani k heslům uživatelů, nicméně doporučuje je pro jistotu změnit.


TalkTalk logo


TalkTalk nyní ve spolupráci se společností Noddle nabízí bezplatné 12měsíční monitorování účtů klientů proti zneužití. Za poslední rok je to už druhé bezpečnostní riziko, kterému musela společnost čelit. To první bylo koncem roku 2014, kdy zákazníci dostávali podvodné maily, které se snažily vymámit údaje klientů k účtům TalkTalk a nemálo z nich se nechalo nachytat. Tenkrát si ale za problémy mohli sami uživatelé. Zatím není jasné, kdo stojí za nynějším útokem. Připomeňme, že toto není jediný hacknutý operátor v poslední době. Americký T-Mobile byl napaden začátkem tohoto října, tomu bylo ukradeno 15 milionů záznamů.

Zdroj: theguardian.com, talktalk.co.uk
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře