www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bulldozery mají o 800 milionů tranzistorů méně, než AMD tvrdilo

Bulldozery mají o 800 milionů tranzistorů méně, než AMD tvrdilo
, , aktualita
Společnost AMD si utržila menší ostudu, za niž může především její PR oddělení. To tvrdilo, že procesory Bulldozer "FX-Series", které nikoho nijak neohromily svým výkonem, mají o 800 milionů tranzistorů více než ve skutečnosti. Bulldozery...
reklama
Společnost AMD si utržila menší ostudu, za niž může především její PR oddělení. To tvrdilo, že procesory Bulldozer "FX-Series", které nikoho nijak neohromily svým výkonem, mají o 800 milionů tranzistorů více než ve skutečnosti. Bulldozery se tedy neskládají z přibližně 2 miliard tranzistorů, ale "jenom" z 1,2 miliardy.

Tato skutečnost vyplynula na povrch, když PR oddělení AMD kontaktovalo známého Ananda Lal Shimpi z AnandTech, aby si ve své recenzi opravil informace o počtu tranzistorů. Mylné informace o 2 miliardách tranzistorů však vypustilo do světa tři měsíce předtím to samé oddělení. Alespoň že rozloha 8jádrového (4modulového) čipu FX-Series zůstává stejná, tedy 315 mm2.

Nyní je otázkou, zda jde ze strany AMD pouze o přehlédnutí, kterého by si však někdo mohl všimnout již podstatně dříve, nebo o pokus, jak ukázat nové procesory v lepším světle. Osobně doufám, že jde o první případ.

Zdroj: AnandTech
reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře