Call of Duty: Modern Warfare nabídne pro PS4 obsah navíc a majitelé Xboxu protestují

Call of Duty: Modern Warfare nabídne pro PS4 obsah navíc a majitelé Xboxu protestují
, , aktualita
Reboot série Call of Duty: Modern Warfare se už pomalu chystá na trh a co se týče obsahu chystaného na první rok po zveřejnění, hned první den měli majitelé Sony PS4 získat jistý zajímavý bonus. A to se nelíbí ostatním. 
K oblíbeným
reklama
Dá se tak říci, že část DLC obsahu chystaného pro první rok po vypuštění hry Call of Duty: Modern Warfare na trh bude exkluzivní pro Sony PlayStation 4. Firma Activision dříve slíbila že právě pro PS4 má připravenou jistou nespecifikovanou výhodu pro hned první den daného roku, ale jak se ukázalo, půjde o výhodu pro celý rok a nejhlasitěji to kritizují majitelé konzolí Microsoft Xbox. Ozývají se ale samozřejmě i příznivci PC. 
 
 
Jde zde konkrétně o režim Spec Ops Survival, který bud určen výhradně pro PS4 až do října příštího roku. Spec Ops byly dříve v titulech Call of Duty běžné, ale poté zmizely, aby se nyní vrátily do nabídky jako krátké naskriptované mise, které můžeme hrát sami nebo i v kooperaci. 
 
Spec Ops budou jako takové k dispozici všem, ale hráči na PS4 budou moci využít režim Survival, v jehož rámci máme za úkol prostě vydržet po určitý čas. Ve hře Call of Duty Modern Warfare 3 byl přitom režim Survival pojat tak, že střelba herní postavy byla přesnější s ohledem na rozhození míření vlivem zpětného rázu, ale protivníci zase vydrželi více zásahů, takže šlo o takový arkádový styl. 
 
 
Taylor Kurosaki z Infinity Ward se k tomu už stačil vyjádřit v tom smyslu, že jde o rozhodnutí, které učinilo vedení (a nejspíše se můžeme dívat směrem k Activision) a samotní vývojáři na ně neměli vliv. V pozdějším Tweetu ale také odmítl myšlenku, že tím je zážitek ze hry pro většinu hráčů pokažený a doplnil, že i osobně se přiklání k tomu, aby bylo 99% jejího obsahu k dispozici pro všechny, než aby to bylo 100 %, ale až někdy později. 

To sice má svou logiku, ale proti té by se nedalo nic namítat v případě, kdy by šlo o nějaký technologický problém, jako třeba o optimalizaci hry pro určitou platformu. Zde jde ale pouze o herní režim, a je tak zřejmé, že důvodem nejsou technické potíže, ale prostě jen rozhodnutí shůry dát jedné z platforem výhodu, takže jako obvykle jde především o peníze. 
 
Od serveru Polygon se přitom dozvídáme, že společnost Sony má dle dohody z roku 2015 nárok na prioritní přístup k DLC pro sérii Call of Duty a nyní v podstatě jen tento nárok svým způsobem uplatňuje. Lidem z Infinity Ward to evidentně nevoní, ovšem vedle Activision tahají jen za kratší konec. Je navíc pravděpodobné, že Sony bude v takových snahách brzy ještě agresivnější, neboť Microsoft se jako herní firma probouzí se snahami propojit svět Xboxu a herních PC, k čemuž si také v poslední době začal pořizovat další herní studia a nyní už jich má ve sbírce celkem 15. 
 
V případě Spec Ops Survival Mode by se dalo říci, že jde o podružnou věc, však je to pouze jeden z herních režimů. Jenomže lidem se pochopitelně příčí platit jednotnou sumu za produkt, který si nebudou moci užít opravdu celý jen proto, že nemají tu "správnou" herní platformu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek