Call of Duty: Modern Warfare nabídne pro PS4 obsah navíc a majitelé Xboxu protestují

Call of Duty: Modern Warfare nabídne pro PS4 obsah navíc a majitelé Xboxu protestují
, , aktualita
Reboot série Call of Duty: Modern Warfare se už pomalu chystá na trh a co se týče obsahu chystaného na první rok po zveřejnění, hned první den měli majitelé Sony PS4 získat jistý zajímavý bonus. A to se nelíbí ostatním. 
K oblíbeným
reklama
Dá se tak říci, že část DLC obsahu chystaného pro první rok po vypuštění hry Call of Duty: Modern Warfare na trh bude exkluzivní pro Sony PlayStation 4. Firma Activision dříve slíbila že právě pro PS4 má připravenou jistou nespecifikovanou výhodu pro hned první den daného roku, ale jak se ukázalo, půjde o výhodu pro celý rok a nejhlasitěji to kritizují majitelé konzolí Microsoft Xbox. Ozývají se ale samozřejmě i příznivci PC. 
 
 
Jde zde konkrétně o režim Spec Ops Survival, který bud určen výhradně pro PS4 až do října příštího roku. Spec Ops byly dříve v titulech Call of Duty běžné, ale poté zmizely, aby se nyní vrátily do nabídky jako krátké naskriptované mise, které můžeme hrát sami nebo i v kooperaci. 
 
Spec Ops budou jako takové k dispozici všem, ale hráči na PS4 budou moci využít režim Survival, v jehož rámci máme za úkol prostě vydržet po určitý čas. Ve hře Call of Duty Modern Warfare 3 byl přitom režim Survival pojat tak, že střelba herní postavy byla přesnější s ohledem na rozhození míření vlivem zpětného rázu, ale protivníci zase vydrželi více zásahů, takže šlo o takový arkádový styl. 
 
 
Taylor Kurosaki z Infinity Ward se k tomu už stačil vyjádřit v tom smyslu, že jde o rozhodnutí, které učinilo vedení (a nejspíše se můžeme dívat směrem k Activision) a samotní vývojáři na ně neměli vliv. V pozdějším Tweetu ale také odmítl myšlenku, že tím je zážitek ze hry pro většinu hráčů pokažený a doplnil, že i osobně se přiklání k tomu, aby bylo 99% jejího obsahu k dispozici pro všechny, než aby to bylo 100 %, ale až někdy později. 

To sice má svou logiku, ale proti té by se nedalo nic namítat v případě, kdy by šlo o nějaký technologický problém, jako třeba o optimalizaci hry pro určitou platformu. Zde jde ale pouze o herní režim, a je tak zřejmé, že důvodem nejsou technické potíže, ale prostě jen rozhodnutí shůry dát jedné z platforem výhodu, takže jako obvykle jde především o peníze. 
 
Od serveru Polygon se přitom dozvídáme, že společnost Sony má dle dohody z roku 2015 nárok na prioritní přístup k DLC pro sérii Call of Duty a nyní v podstatě jen tento nárok svým způsobem uplatňuje. Lidem z Infinity Ward to evidentně nevoní, ovšem vedle Activision tahají jen za kratší konec. Je navíc pravděpodobné, že Sony bude v takových snahách brzy ještě agresivnější, neboť Microsoft se jako herní firma probouzí se snahami propojit svět Xboxu a herních PC, k čemuž si také v poslední době začal pořizovat další herní studia a nyní už jich má ve sbírce celkem 15. 
 
V případě Spec Ops Survival Mode by se dalo říci, že jde o podružnou věc, však je to pouze jeden z herních režimů. Jenomže lidem se pochopitelně příčí platit jednotnou sumu za produkt, který si nebudou moci užít opravdu celý jen proto, že nemají tu "správnou" herní platformu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů