www.svethardware.cz
>
>
>
>

Canon uvedl multifunkční tiskárnu PIXMA TS7450 pro domácí kanceláře

Canon uvedl multifunkční tiskárnu PIXMA TS7450 pro domácí kanceláře
, , aktualita
Při dnešním velkém rozmachu domácích kanceláří v důsledku koronavirové pandemie je důležité mít širokou nabídku adekvátních tiskáren. Společnost Canon proto přichází s novým modelem PIXMA TS7450.
K oblíbeným
reklama
Zatímco velkým kancelářským tiskárnám se kvůli zavírání kanceláří a většímu zastoupení práce z domova moc nedaří, přesný opak platí pro menší domácí tiskárny. Ukazují to i finanční výsledky společnosti Canon, kde menší tiskárny prodejně významně vzrostly. Canon tak nyní uvádí novou multifunkci PIXMA TS7450 (černá verze nese název PIXMA TS7451). Využívá tiskovou technologii FINE s maximálním rozlišením 4800×1200 dpi. Rychlost tisku může dosahovat 13,0 ipm černobíle a 6,8 ipm barevně. Tiskárna se ale nezalekne ani fotek a snímky 10×15 cm vytiskne bezokrajově za 43 sekund. Potěší i oboustranný tisk.
 
Canon PIXMA TS7450
 
TS7450 využívá jen dvě inkoustové cartridge, ty barevné tak nejsou bohužel oddělené. V případě černých je to PG-560, u barevných pak CL-561 (3barevná). Základní verze mají výdrž na pouhých 180 stran, XL varianty pak na 400 stran u černé a 300 stran u barevné. Na velkoobjemový tisk to tedy není vhodný přístroj. Zadní podavač pojme 20 fotopapírů nebo 100 standardních, přední kazeta pak může pobrat dalších 100 listů. Podavač ADF, který je jednostranný, má kapacitu 35 listů. Maximem je formát A4.
 
Canon PIXMA TS7451
 
Poněvadž jde o multifunkci, najdeme zde i CIS skener s rozlišením 1200×2400 dpi s 16bitovým skenováním, ale tradičně 8bitovým výstupem. Funkce kopírky zvládne vyprodukovat první stranu za 20 sekund a pak dosahovat rychlosti 4,0 ipm. TS7450 je vybavena 1,44" (3,7cm) displejem OLED. Pokud jde o připojení, najdeme zde klasické USB-B i bezdrátové rozhraní Wi-Fi (802.11b/g/n). Podporuje PIXMA Cloud Link i připojení k dalším cloudovým službám jako Google Drive, Dropbox nebo Google Classroom.
 
Tiskárna má rozměry 403×364×206 mm a váží 8,2 kg. Při provozu vydává hluk 42,5 dB(A). Co se týče spotřeby, ve vypnutém stavu je 0,3 W, ve standby 0,9 až 1,7 W, při kopírování je pak 14 W. Zajímavostí je možno ovládání tiskárny hlasem díky podpoře digitálních asistentů Google Assistant a Amazon Alexa (nikoli však v češtině). Cena novinky byla stanovena na 2310 Kč s DPH.
 
Zdroj: TZ Canon, canon-europe.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek