www.svethardware.cz
>
>
>

Carbon3D ukázal "revoluční technologii 3D tisku"

Carbon3D ukázal "revoluční technologii 3D tisku"
, , aktualita
Kalifornská začínající firma Carbon3D ukázala svou technologii 3D tisku, kterou označila za revoluční. Je totiž prý schopna tisknout 25 až 100krát rychleji než dnes využívané technologie. Dostala název CLIP.
K oblíbeným
reklama
Název CLIP je složen ze slov Continuous Liquid Interface Production, takže je zřejmé, že se bude pracovat s tekutými materiály. Technologie byla již demonstrována na konferenci TED a má prý zatřást se světem 3D tisku.

Pod technologií CLIP si prý můžeme představit scénu z filmu Terminator 2, ve které robot T-1000 povstane z louže tekutého kovu. Stejně tak CLIP dokáže objekty tvořit v tekutém materiálu, konkrétně tekuté pryskyřice, která tvrdne pod UV zářením, takže jde o technologii, jež má velmi blízko stereolitografii. Klasické 3D tiskárny využívající trysky vrstvící na sebe teplem měknoucí materiál tedy staví na základní platformě, která je zde také, ovšem otočená vzhůru nohama a objekt se tvoří pod ní. Nádrž s pryskyřicí přitom může být celkem mělká, neboť objekt se tvoří postupně a základní platforma se postupně pohybuje směrem nahoru. Nejlepší obrázek si ale uděláte sami díky přiloženému videu.


Tvoří se pomocí paprsků UV světla pronikajících skrz okno propustné pro kyslík, který je nutný k tomu, aby tekutá pryskyřice mohla vytvrdnout. Technologie je přitom schopna pracovat s rozlišením pouhých 20 mikronů, což je jen čtvrt tloušťky kancelářského papíru.

Jde tedy o zcela novou technologii, která má prý potenciál být až 1000x rychlejší než ty klasické. A rychlost tisku je právě jeden z největších problému současných 3D tiskáren. Carbon3D svou technologii vyvíjí již třetím rokem a teprve se ji chystá nabídnout na trhu. Uplatnění může najít všude tam, kde se využívají ty klasické, čili v designu, výrobě prototypů, automobilovém průmyslu, apod. Firma ji chce dostat na trh v horizontu jednoho roku a již má několik tiskáren, které si firmy testují. Jde o nejmenovaného výrobce automobilů, výrobce sportovního oblečení a výzkumnou laboratoř.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala