reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Carl Zeiss VR One: headset za 99 USD přijde v prosinci

13.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Carl Zeiss VR One: headset za 99 USD přijde v prosinci
Společnost Carl Zeiss dobře známe jako výrobce objektivů či prostě firmu zabývající se optikou, jež má velmi dlouhou tradici. Ta nyní představila vlastní VR headset, který se na trh dostane již v tomto roce za 99 USD. Kde je háček?
Carl Zeiss VR One bude totiž jako jiné podobné produkty spoléhat na spárovaný mobilní telefon, který mu poskytne především svůj displej, ale také výkon či senzory. Jde tedy o lépe zpracovanou alternativu ke Google Cardboard, ovšem ani ten není prvním produktem svého druhu. Vzpomenout ještě můžeme projekt Virzzmo, ovšem ten za sebou nemá renomovanou firmu a pokud známo, nechystá se vstoupit na trh ještě v tomto roce jako VR One. Je tu ale ještě jeden konkurent, a to Gear VR, který bude ale určen pouze pro telefony Samsung.

Mnozí uživatelé tedy čekají na to, až Oculus Rift a Facebook dokončí svůj Oculus Rift, případně až na trh vstoupí Project Morpheus od Sony či konkurenční Totem. Pokud ale čekat nechcete, nebo nehodláte utrácet za vývojářskou verzi Oculusu Rift DK2, budete mít již brzy možnost si pořídit levný VR One za 99 USD, i když budete muset do skládačky dodat vlastní chytrý telefon s iOS či Androidem, úhlopříčkou od 4,7 do 5,2" a nejlépe rozlišením Full HD nebo i vyšším.

Carl Zeiss se rozhodl, že jeho VR One bude zcela otevřený, takže nebude záležet na značce telefonu a otevřený bude také SDK. Telefon dovnitř nainstalujeme snadno pomocí výsuvného šuplíku, přičemž k dispozici budou různé šuplíky pro různé telefony, ale to pouze za 10dolarový příplatek. První šuplíky budou určeny speciálně pro iPhone 6 a Samsung Galaxy S5, ale je zřejmé, že s trochou kutilského umu by headset měl být přizpůsobitelný i jiným modelům. Samozřejmě tedy pouze pokud telefon nebude větší než dostupný prostor. Jinak si budeme muset počkat na to, zda výrobce připraví šuplík i pro jiné modely telefonů.

Výrobce již připravil dvě aplikace demonstrující možnosti headsetu. Jde o prohlížeč fotografií a pak další aplikaci, jež má plně ukázat, co headset a jeho SDK Unity3D dovede. Plánuje také spustit soutěž o nejlepší aplikaci šitou headsetu VR One na míru, takže zatím je zřejmé, že největším problémem asi bude softwarová podpora.

Zdroj: Hexus.net
reklama