www.svethardware.cz
>
>
>
>

Carl Zeiss VR One: headset za 99 USD přijde v prosinci

Carl Zeiss VR One: headset za 99 USD přijde v prosinci
, , aktualita
Společnost Carl Zeiss dobře známe jako výrobce objektivů či prostě firmu zabývající se optikou, jež má velmi dlouhou tradici. Ta nyní představila vlastní VR headset, který se na trh dostane již v tomto roce za 99 USD. Kde je háček?
K oblíbeným
reklama
Carl Zeiss VR One bude totiž jako jiné podobné produkty spoléhat na spárovaný mobilní telefon, který mu poskytne především svůj displej, ale také výkon či senzory. Jde tedy o lépe zpracovanou alternativu ke Google Cardboard, ovšem ani ten není prvním produktem svého druhu. Vzpomenout ještě můžeme projekt Virzzmo, ovšem ten za sebou nemá renomovanou firmu a pokud známo, nechystá se vstoupit na trh ještě v tomto roce jako VR One. Je tu ale ještě jeden konkurent, a to Gear VR, který bude ale určen pouze pro telefony Samsung.

Mnozí uživatelé tedy čekají na to, až Oculus Rift a Facebook dokončí svůj Oculus Rift, případně až na trh vstoupí Project Morpheus od Sony či konkurenční Totem. Pokud ale čekat nechcete, nebo nehodláte utrácet za vývojářskou verzi Oculusu Rift DK2, budete mít již brzy možnost si pořídit levný VR One za 99 USD, i když budete muset do skládačky dodat vlastní chytrý telefon s iOS či Androidem, úhlopříčkou od 4,7 do 5,2" a nejlépe rozlišením Full HD nebo i vyšším.

Carl Zeiss se rozhodl, že jeho VR One bude zcela otevřený, takže nebude záležet na značce telefonu a otevřený bude také SDK. Telefon dovnitř nainstalujeme snadno pomocí výsuvného šuplíku, přičemž k dispozici budou různé šuplíky pro různé telefony, ale to pouze za 10dolarový příplatek. První šuplíky budou určeny speciálně pro iPhone 6 a Samsung Galaxy S5, ale je zřejmé, že s trochou kutilského umu by headset měl být přizpůsobitelný i jiným modelům. Samozřejmě tedy pouze pokud telefon nebude větší než dostupný prostor. Jinak si budeme muset počkat na to, zda výrobce připraví šuplík i pro jiné modely telefonů.

Výrobce již připravil dvě aplikace demonstrující možnosti headsetu. Jde o prohlížeč fotografií a pak další aplikaci, jež má plně ukázat, co headset a jeho SDK Unity3D dovede. Plánuje také spustit soutěž o nejlepší aplikaci šitou headsetu VR One na míru, takže zatím je zřejmé, že největším problémem asi bude softwarová podpora.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů