CD Projekt Red odmítá programové vracení peněz za Cyberpunk 2077

CD Projekt Red odmítá programové vracení peněz za Cyberpunk 2077
, , aktualita
Studio CD Projekt Red nedávno zveřejnilo omluvný text, který se týkal stavu hry Cyberpunk 2077 ve verzích pro konzole Xbox One a PlayStation 4. Nabídnuta byla pomoc, která ale prý byla mylně interpretována. 
K oblíbeným
reklama
Studio CD Projekt Red vypustilo do světa omluvu, v níž přímo mluví o možnosti vracení hry Cyberpunk 2077. Jak jsme psali, ve vyjádření se mluví o tom, že zákazníci mohou v rámci refundačních systémů PSN či Xboxu požádat o peníze zpět, pokud nejsou spokojeni s hrou a nechtějí čekat na aktualizace. V případě boxovaných verzí hry je třeba jako první oslovit obchod a pokud zákazník nepochodí, může využít adresu helpmerefund@cdprojektred.com a požádat o pomoc tam. To ovšem platí nejdéle do 21. prosince. 
 
 
Jak se však ukazuje nyní, kdo očekával, že po oslovení studia skrz mail dostane automaticky své peníze zpět, ten se mýlil. A není divu, že tu onen dojem vznikl, zvláště když byl stanoven onen vcelku krátký termín, který vyprší už příští pondělí. 
 
Michal Nowakowski z CDPR (který je pod odkazovaným dokumentem také podepsaný) tak nyní mluví o mylné představě, když říká, že jeho studio žádné peníze zpět za konzolové verze hry Cyberpunk 2077 nenabídlo a že se zákazníci se prostě musí obrátit na výše zmíněné refundační systémy firem Sony a Microsoft. Uvádí také, že nemáme očekávat žádný zvláštní přístup, který by se nějak lišil od jiných titulů, jež jsou k dispozici na těchto platformách. 
 
  
Nowakowski však už nezmiňuje, že třeba Sony je v tomto ohledu velice striktní. Dle obecných podmínek nám vrátí peníze za hru, kterou jsme si pořídili nejdéle před 14 dny a ani si ji nestáhli, čili nevyzkoušeli. Pro vyloženě vadné produkty to neplatí, ale je otázka názoru, zda Cyberpunk 2077 mezi ně patří, nebo ne. Microsoft může být benevolentnější, ale právě to mu umožní žádost o vrácení peněz odmítnout za stejných podmínek, jaké má i Sony. Jinými slovy, výsledek žádosti o vrácení peněz zde plně závisí na dobré vůli firem Sony a Microsoft.
 
Vypadá to tak, že krom optimalizace hry pro starší konzole studio CDPR absolutně nezvládlo i následnou komunikaci s hráči. Nejdříve jim dalo vědět, že mohou využít refundační systém Microsoftu a Sony a případně využít přímou podporu z jeho strany, přičemž toto vyjádření vyznělo tak, že zákazníci mohou počítat s kladným vyřízením žádosti. A nyní se dozvídáme, že jde v podstatě o nepochopení na naší straně a CDPR toliko jen doporučovali využití běžných procedur, které se týkají jakékoliv jiné hry.
 
I samotné CDPR se tak odkopává a ukazuje jako "jakékoliv jiné" herní studio, kterému nejde v prvé řadě o hráče. A je možná dobře, že se tato iluze vytrácí a řadě lidí dojde, jak se věci ve skutečnosti mají. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář