reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

CeBIT 2002: Hercules jako výrobce LCD monitorů

, , článek
CeBIT 2002: Hercules jako výrobce LCD monitorů
Další firmou, která na CeBITu neunikla naší pozornosti je společnost Hercules. S jejími zástupci jsme poměrně rozsáhle pohovořili o nových produktech a řeč přišla i na LCD monitory.
CeBIT 2002: Hercules jako výrobce LCD monitorů
Společnost Herkules je velice dobře známá jako výrobce grafických karet postavených na grafických čipech nVidia (v minulosti), Kyro a nově také ATI. Rozsah jejího působení je však poměrně mnohem širší. Vyrábí například zvukové karty (o dvou velice zajímavých novinkách jsme se dnes zmínili v rubrice krátce), reproduktory a multimediální produkty obecně.

Pozn.: Co se týká vztahu společnosti ATI a Hercules, pak by začátkem dubna mělo být na tiskové konferenci explicitně vyjasněno rozdělení produktů na Evropském trhu mezi obě společnosti.

Nyní již, ale k samotným LCD monitorům Hercules. Celkem existují tři modely, které se liší výbavou a úhlopříčkou. První, takříkajíc základní, model pojmenovaný jako Prophetview 720 disponuje 15 palci a směle tak může zobrazovacími schopnostmi konkurovat klasickým CRT "sedmnáctkám".

Další dva modely jsou již vyrobené s úhlopříčkou 17 palců a jejich rozlišení tedy odpovídá CRT monitoru s úhlopříčkou 19 palců. První z nich, Prophetview 920 je však vybaven pouze klasickým VGA konektorem, zatímco modle Prophetview 920DVi má navíc i DVI a video vstup.

Technické specifikace LCD monitorů Hercules


Tab. 1 - Parametry LCD monitorů Hercules

Pozn.: S panem Garlíkem ze společnosti Guilemot jsme probrali i obecnější témata, obsah tohoto rozhovoru vám přineseme co nejdříve.
reklama
reklama
reklama