reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

CeBIT 2004: Miniaturizace u Sony

, , článek
CeBIT 2004: Miniaturizace u Sony
Jeden z největších stánků na celém CeBITu zabírá společnost Sony. Paradoxně zde pak naleznete jedny z nejmenších notebooků a videopřehrávač velikosti PDA. Pokud chcete vidět tyto mini-počítače zblízka, čtěte dále.
CeBIT 2004: Miniaturizace u Sony
Při návštěvě letošního CeBITu Vám jistě nemůže uniknout stánek společnosti Sony. Řadí se k těm největším na výstavišti, ale zároveň na něm naleznete ty nejmenší počítače. Jedná se o notebooky řady Vaio a miniaturní televize.

Z dlouhé řady notebooků jsou ty nejmenší postaveny samozřejmě na Centrinu (Transmeta nebyla u Sony k vidění). Zde je VAIO-Subnotebook PCG-TR2MP, v jehož srdci bije 1GHz ULV verze procesoru Pentium M, 512MB paměti a 40GB pevný disk.
Malá velikost omezuje úhlopříčku displeje na 10,6“, ale notebook i přesto zvládá rozlišení 1280x768. V přístroji jsou integrovány bezdrátové protokoly Bluetooth i WLAN 802.11b, takže si každý přijde na své. Navíc, pokud se zaměříte na horní část displeje, si musíte všimnout malé 370-pixelové kamerky.
Další notebook, který stojí za zmínku, je ultratenký a ultralehký VAIO X505. Informací nám Sony příliš nenadělilo – hmotnost pod 1 kg, Intel Centrino, 10,4“ displej, WLAN, extra dlohá životnost baterie (no, uvidíme), a ochranný kryt. Konec konců, podívejte se na fotky:
Poslední vymožeností, která neunikla naší pozornosti, je miniaturní videopřehrávač, který také nese označení VAIO. Tento přístroj, který si velikostí s ničím nezadá s PDAčky, obsahuje 20GB pevný disk a připojuje se k počítači přes rozhraní USB 2.0.
Otázkou ale je, jak dlouho vydrží takovýto přehrávač na baterky. Pokud by se prosadil, mohli bychom s sebou v budoucnu nosit nejen diskové MP3 přehrávače, ale i videopřehrávače.
reklama
reklama
reklama