www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ceny DDR3 dle Digitimes půjdou nahoru až o 50 procent

Ceny DDR3 dle Digitimes půjdou nahoru až o 50 procent
, , aktualita
Paměti DDR3 DRAM už pochopitelně nejsou pro běžného uživatele zcela aktuální, ale stále jsou široce používány a dle Digitimes přitom v nejbližší době jejich cena půjde prudce nahoru. Očekává se až 50 procent. 
K oblíbeným
reklama
Éra pamětí DDR3 z pohledu uživatele PC skončila před řadou let. V roce 2014 byly nahrazeny paměťmi DDR4, jež se rychle rozšířily a můžeme počítat s tím, že právě DDR4 čeká letos či na začátku příštího roku stejný osud. Nicméně stejně jako DDR3 tu s námi DDR4 ještě nějaký čas zůstanou a budou vzdorovat novému standardu. Nemůžeme však počítat s tím, že jejich ceny coby výběhového typu půjdou dolů, to možná spíše naopak. 
 
 
Letos má ostatně výrazné zvýšení cen potkat paměti DDR3, jak uvádí server Digitimes. Ty přitom stále nalezneme na volném trhu v podobě DIMM i SO-DIMM, jež běžný uživatel může pořídit především do staršího počítače jako upgrade nebo náhradu vadných modulů. DDR3 jsou ale i dnes stále využívány třeba pro IoT zařízení nebo starší a stále funkční servery, takže jejich výroba stále běží u všech třech hlavních výrobců DRAM, čili ve firmách Samsung, SK Hynix i Micron. 
 
Jaká je ale příčina navýšení cen pamětí DDR3? Jde o to, že se postupně využívají stále méně a méně, takže konkrétně SK Hynix už zastavil výrobu 2Gb verzí a ponechal si pouze 4Gb. Vedle toho je tu Samsung, který snížil měsíční výrobní kapacitu waferů s DDR3 ze 60.000 jen na třetinu a to už způsobilo růst cen až o 30 procent. Tento růst má navíc pokračovat, aby v průběhu tohoto roku dosáhl až na 50procentní zvýšení. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala