www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny Ryzenu 9 3900X se snížily už i pod 12 tisíc, zlevňují i ostatní

Ceny Ryzenu 9 3900X se snížily už i pod 12 tisíc, zlevňují i ostatní
, , aktualita
Na začátku dnešního dne si užijeme trošku cenového zpravodajství, a to ve spojení s moderními procesory AMD Ryzen 3000. Zvláště pak model Ryzen 9 3900X s 12 jádry je v tomto ohledu zajímavý.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 9 3900X se na trhu objevil s průměrnou cenou, která se brzy vyšplhala k 16.000 korun s daní, ovšem od té doby vytrvale klesá a nyní se dostala pod 13.500 Kč a pokud budeme hledat, můžeme jej koupit i za cenu pod 12.000 Kč. Tato minimální cena přitom nedávno spadla zhruba o tisícovku a dolů jdou i ceny jiných moderních Ryzenů 3000. 
 
 
Těžko říci, co je toho příčinou a zda snad nejde o přípravu firmy AMD na příchod nových procesorů Intel Core "Comet Lake-S", i když jejich ceny by vskutku nemusely být pro Ryzeny ohrožující. V tomto ohledu ale bude třeba počkat na oficiální uvedení, protože i kdyby Intel už stanovil ceny a někdo se k nim dostal, vůbec to neznamená, že Comet Lake-S budou za ně skutečně uvedeny. 
 
Co se týče jiných procesorů AMD, pak Ryzen 7 3800X nedávno také zlevnil a dostal se v případě těch nejzajímavějších cen už pod 9.000 Kč s průměrnou cenou o cca 500 Kč výš. Pro zákazníky ale stále platí, že zajímavějším modelem je Ryzen 7 3700X, jehož cena rovněž v posledních dnech klesá, a to až na cca 7700 Kč, přičemž tento procesor se začal prodávat za 9000 Kč.
 
Nejlevnější z CPU Ryzen 3000, které jsou u nás dostupné, je Ryzen 5 3600 a ten od začátku letošního roku vytrvale zlevňuje. Nyní je tak dostupný už od 4300 Kč, ovšem kdyby někdo hledal cenovou alternativu, pak za víceméně stejné peníze je už dlouho dostupný ten nejlepší model z předchozí generace, čili Ryzen 7 2700X. Ten ovšem i přes výhodu dvou jader navíc můžeme v případě aktuálního herního výkonu považovat za ten slabší z dané dvojice, ovšem pokud někdo dokáže využít výkon všech jader, měl by sáhnout spíše po osmijádrovém starším procesoru. Otázka pak je, jak se může výhoda více jader projevit v budoucích hrách. 

Uvidíme, jak na to zareaguje Intel, který se za cenu opravdu vysoké spotřeby bude snažit maximálně vyšroubovat takty svých nových desktopových Core, ale to už vzhledem k různým únikům informací nemusíme řešit. Čekáme v podstatě jen na ceny a nástup na trh. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala