www.svethardware.cz
>
>
>

CEO Intelu Robert Swan rezignuje, kdo jej nahradí?

CEO Intelu Robert Swan rezignuje, kdo jej nahradí?
, , aktualita
Na konci minulého roku se objevila informace, že Intel hledá nástupce pro svého výkonného ředitele Roberta Swana. Jak se nyní ukazuje, ta byla pravdivá, a přitom šlo o součást velice výživných informací o stavu celé firmy. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o přepis rozhovoru mezi Intelem a Susquehannou, z nichž jsme se dozvěděli údaje o stavu 10nm procesu, vývoji nových procesorových generací, anebo i o tom, že Robert Swan má ve své funkci brzy skončit. Právě to už bylo nyní potvrzeno, přičemž Swan opustí svou funkci 15. února, kdy jej nahradí jeho dosavadní protějšek z firmy VMWare, Patrick Gelsinger. 
 
 Robert Swan
 
Tuto skutečnost už ohlásil sám Intel a v reakci na to vyskočila hodnota jeho akcií o 7 procent, zatímco akcie VMWare o právě o tolik procent klesly.  
 
 Patrick Gelsinger
 
Bob Swan byl jmenován CEO Intelu na začátku roku 2019, kdy už řadu měsíců působil jako prozatimní výkonný ředitel poté, co Brian Krzanich byl odejit oficiálně kvůli vztahu se svou podřízenou. Swan převzal Intel nacházející se už po uši v technologické krizi, z níž jej za dva a půl roku nedokázal vyvést, takže nyní tento úkol padá do klína Gelsingerovi. Už dříve se přitom snášela na volbu Intelu kritika kvůli tomu, že byl vybrán Swan jako CEO bez technických zkušeností, ostatně ten dříve působil na pozici finančního ředitele firmy. 
 
Pat Gelsinger sice přichází přímo z VMWare, kde byl výkonným ředitelem od roku 2012, dříve pracoval v EMC, ovšem ještě před tím byl vůbec prvním CTO (technický ředitel) právě v Intelu. Krom toho také působil na pozicích viceprezidenta a generálního manažera divize Digital Enterprise Group v Intelu. 
 
My uvidíme, zda se brzy dozvíme o tom, jakým směrem se Gelsinger chce vydat a jaké budou jeho první kroky. Vrací se do své firmy, kde původně pracoval už od roku 1979. 
 
Co se týče odkazovaného rozhovoru mezi Intelem a Susquehannou, nyní již můžeme říci, že dané informace jsou pravdivé. Jednak se nám nyní potvrdil odchod Roberta Swana a pak se ukázalo i to, že procesory Ice Lake-SP se skutečně opozdí. Vypadá to tak, že vývoj 7nm procesu Intelu je ve větších problémech, než se doposud mínilo, že Rocket Lake-S sám Intel nevnímá jako dobrou volbu a že zmíněné Ice Lake-SP také nebudou procesory dle jeho gusta. Gelsinger tak asi bude mít co dělat, aby Intel vrátil zpět na koleje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek