www.svethardware.cz
>
>
>

CEO Intelu Robert Swan rezignuje, kdo jej nahradí?

CEO Intelu Robert Swan rezignuje, kdo jej nahradí?
, , aktualita
Na konci minulého roku se objevila informace, že Intel hledá nástupce pro svého výkonného ředitele Roberta Swana. Jak se nyní ukazuje, ta byla pravdivá, a přitom šlo o součást velice výživných informací o stavu celé firmy. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o přepis rozhovoru mezi Intelem a Susquehannou, z nichž jsme se dozvěděli údaje o stavu 10nm procesu, vývoji nových procesorových generací, anebo i o tom, že Robert Swan má ve své funkci brzy skončit. Právě to už bylo nyní potvrzeno, přičemž Swan opustí svou funkci 15. února, kdy jej nahradí jeho dosavadní protějšek z firmy VMWare, Patrick Gelsinger. 
 
 Robert Swan
 
Tuto skutečnost už ohlásil sám Intel a v reakci na to vyskočila hodnota jeho akcií o 7 procent, zatímco akcie VMWare o právě o tolik procent klesly.  
 
 Patrick Gelsinger
 
Bob Swan byl jmenován CEO Intelu na začátku roku 2019, kdy už řadu měsíců působil jako prozatimní výkonný ředitel poté, co Brian Krzanich byl odejit oficiálně kvůli vztahu se svou podřízenou. Swan převzal Intel nacházející se už po uši v technologické krizi, z níž jej za dva a půl roku nedokázal vyvést, takže nyní tento úkol padá do klína Gelsingerovi. Už dříve se přitom snášela na volbu Intelu kritika kvůli tomu, že byl vybrán Swan jako CEO bez technických zkušeností, ostatně ten dříve působil na pozici finančního ředitele firmy. 
 
Pat Gelsinger sice přichází přímo z VMWare, kde byl výkonným ředitelem od roku 2012, dříve pracoval v EMC, ovšem ještě před tím byl vůbec prvním CTO (technický ředitel) právě v Intelu. Krom toho také působil na pozicích viceprezidenta a generálního manažera divize Digital Enterprise Group v Intelu. 
 
My uvidíme, zda se brzy dozvíme o tom, jakým směrem se Gelsinger chce vydat a jaké budou jeho první kroky. Vrací se do své firmy, kde původně pracoval už od roku 1979. 
 
Co se týče odkazovaného rozhovoru mezi Intelem a Susquehannou, nyní již můžeme říci, že dané informace jsou pravdivé. Jednak se nám nyní potvrdil odchod Roberta Swana a pak se ukázalo i to, že procesory Ice Lake-SP se skutečně opozdí. Vypadá to tak, že vývoj 7nm procesu Intelu je ve větších problémech, než se doposud mínilo, že Rocket Lake-S sám Intel nevnímá jako dobrou volbu a že zmíněné Ice Lake-SP také nebudou procesory dle jeho gusta. Gelsinger tak asi bude mít co dělat, aby Intel vrátil zpět na koleje.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář