www.svethardware.cz
>
>

České firmy hromadně nahrazují počítače virtuálními stroji

České firmy hromadně nahrazují počítače virtuálními stroji
, , aktualita
Technologická společnost S&T CZ zveřejnila výsledky své analýzy, dle které se firmy v České republice hromadně zbavují stolních počítačů a nahrazují je virtuálními stroji, díky čemuž mohou ušetřit na nákupu a provozu informačních technologií...
K oblíbeným
reklama
Technologická společnost S&T CZ zveřejnila výsledky své analýzy, dle které se firmy v České republice hromadně zbavují stolních počítačů a nahrazují je virtuálními stroji, díky čemuž mohou ušetřit na nákupu a provozu informačních technologií až 30 procent.

Ve výsledku tak zaměstnanci nemají k dispozici vlastní fyzické PC, ale pouze mobilní terminál, klávesnici, monitor a spojení se serverem v datovém centru. Z jednoho takového serveru lze pak obsluhovat až 30 virtuálních strojů a právě zde se projeví nižší náklady na hardware a jeho správu.

Již před rokem agentura Gartner odhadovala, že do čtyř let přejde na 70% malých a středně velkých firem na 100% virtualizaci, přičemž u nás to má být dle informací S&T CZ kolem 10 % společností již v příštím roce. V dalších letech pak má meziroční nárůst tohoto segmentu činit 20 %. Toto tempo je však výrazně pomalejší ve srovnání s Německem či jinými zeměmi.

Tempo přechodu na virtualizaci uspíšila také technologie Virtual Desktop Infrastructure (VDI), kterou je již možné dobře a široce nasadit ve firmách a těm se mají celkové náklady vrátit již za 18 až 22 měsíců, přičemž cyklus obnovy hardwaru se tím zároveň prodlouží na 5 - 6 let. Svá řešení pro virtualizaci dále nabízejí známé společnosti VMware, Citrix nebo Microsoft.

Zdroj: TZ S&T CZ
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek