reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ChatGPT “vymyslel” a naprogramoval novou hru. Má to háček, hra už existuje

, , aktualita
ChatGPT “vymyslel” a naprogramoval novou hru. Má to háček, hra už existuje
ChatGPT plní stránky médií a máme tu další zajímavost s ním spojenou. Daniel Tait nechal systém vygenerovat novou hru, která by měla připomínat sudoku. Moc nová ale nebyla, ChatGPT svou “novinku” možná postavil na již existujících hrách. 
ChatGPT “vymyslel” a naprogramoval novou hru. Má to háček, hra už existuje
Umělá inteligence je velkým tématem posledních týdnů a systém ChatGPT se nám postaral o další zajímavost. Daniel Tait nechal chatbota nejprve doporučit nějakou podobnou hru k sudoku. ChatGPT navrhnul např. Kakuro, Nonograms, KenKen, Hitori a Slitherlink. Tait ale tyto hry znal, proto se rozhodl vyzvat systém k navržení nové hry, která ještě neexistuje. Nejprve navrhnul Labyrinth Sudoku s mírnými změnami proti tradiční verzi hry. Zkoušel to dál, až chatbot navrhnul hru nazvanou Sum Delete. V té má uživatel matici s čísly a součty v jednotlivých řádcích a sloupcích, kterých má dosáhnout. Pak jen maže nevyhovující čísla tak, aby dosáhl výsledného součtu. 
 
Sumplete
 
To pro Taita vypadalo dostatečně zajímavě a nechal systém, ať vygeneruje hru v HTML a JavaScriptu, což zabralo zhruba půl minuty. Poté to trochu doladili pomocí CSS a během několika hodin byla hra plně připravena. Nechal ještě vygenerovat jiný chytlavější název, kde ChatGPT přišel se jménem Sumplete jako kombinací slov “sum” a “complete”. Zahrát si ji můžete na sumplete.com a je opravdu zajímavá. Matice 3x3 a 4x4 jsou velmi jednoduché, trochu náročnější to začne být od 5x5. Tait ale současně vyzval lidi k tomu, aby mu řekli, zda je hra opravdu originálním výtvorem. AI ho totiž přesvědčovala, že hru vymyslela.
 
Nakonec se ukázalo, že tato myšlenka opravdu není jedinečná, což vzhledem k jednoduchosti hry asi nikoho ani nepřekvapí. Bylo by hodně divné, kdyby podobná hra už neexistovala. V roce 2020 se objevila hra Summer se stejnými pravidly, velmi podobná je i hra Rullo. Nyní je ale nezodpovězenou otázkou, zda AI o existenci těchto her “věděla”, nebo ji opravdu vymyslela a šlo o nešťastnou náhodu. 
 


reklama
reklama
reklama