www.svethardware.cz
>
>

Chcete vízum do USA? Nahlašte i účty na sociálních sítch

Chcete vízum do USA? Nahlašte i účty na sociálních sítch
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa chce větší dohled nad lidmi, kteří putují do Spojených států. V rámci boje proti terorismu tak bude chtít prohlédnout i účty na sociálních sítí všech, kdo žádají o americké vízum.
K oblíbeným
reklama
Boj proti terorismu způsobuje, že vstup do USA bude zase o něco více byrokratický. Administrativa Donalda Trumpa totiž v březnu 2018 navrhla a nyní i uzákonila, že všichni, kdo chtějí vstoupit za hranice Spojených států, budou muset v žádosti o vízum uvádět i dosud nepoužívané údaje. Těmi jsou jména účtů na vybraných sociálních sítích za posledních pět let, totéž se týká všech používaných e-mailových adres za sledované období a podobně tak i telefonních čísel.
 
Donald Trump
 
Dosud se takové nařízení týkalo jen lidí, kteří sem cestovali z nebezpečných zemí, jako jsou Sýrie, Irák nebo Severní Korea, celkově šlo ročně o 65 tisíc lidí. Nyní tak pod toto nařízení spadne zhruba 710 tisíc lidí žádajících o imigrační (přistěhovalecká) víza a dalších přibližně 14 milionů lidí, kteří chtějí nepřistěhovalecká. Výjimkou budou pouze některá diplomatická víza, kde tyto údaje nebude třeba uvádět. Naopak pokud chcete, můžete dobrovolně uvést jména účtů i těch sociálních sítí, které nejsou na seznamu.
 
USA si od toho slibují, že díky účtům na sociálních sítích budou moci lépe identifikovat teroristy, kteří sem putují. Předpokládají, že mohou identifikovat potenciální teroristy na základě jejich minulé komunikace, stylu příspěvků na sítích i tomu, komu volají a píšou. Na druhou stranu, opravdu si USA myslí, že pokud je někdo terorista, bude dávat do žádosti o vízum ty účty, telefony a e-maily, které používá ke komunikaci s teroristickými skupinami?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů