www.svethardware.cz
>
>

Chcete vízum do USA? Nahlašte i účty na sociálních sítch

Chcete vízum do USA? Nahlašte i účty na sociálních sítch
, , aktualita
Administrativa Donalda Trumpa chce větší dohled nad lidmi, kteří putují do Spojených států. V rámci boje proti terorismu tak bude chtít prohlédnout i účty na sociálních sítí všech, kdo žádají o americké vízum.
K oblíbeným
reklama
Boj proti terorismu způsobuje, že vstup do USA bude zase o něco více byrokratický. Administrativa Donalda Trumpa totiž v březnu 2018 navrhla a nyní i uzákonila, že všichni, kdo chtějí vstoupit za hranice Spojených států, budou muset v žádosti o vízum uvádět i dosud nepoužívané údaje. Těmi jsou jména účtů na vybraných sociálních sítích za posledních pět let, totéž se týká všech používaných e-mailových adres za sledované období a podobně tak i telefonních čísel.
 
Donald Trump
 
Dosud se takové nařízení týkalo jen lidí, kteří sem cestovali z nebezpečných zemí, jako jsou Sýrie, Irák nebo Severní Korea, celkově šlo ročně o 65 tisíc lidí. Nyní tak pod toto nařízení spadne zhruba 710 tisíc lidí žádajících o imigrační (přistěhovalecká) víza a dalších přibližně 14 milionů lidí, kteří chtějí nepřistěhovalecká. Výjimkou budou pouze některá diplomatická víza, kde tyto údaje nebude třeba uvádět. Naopak pokud chcete, můžete dobrovolně uvést jména účtů i těch sociálních sítí, které nejsou na seznamu.
 
USA si od toho slibují, že díky účtům na sociálních sítích budou moci lépe identifikovat teroristy, kteří sem putují. Předpokládají, že mohou identifikovat potenciální teroristy na základě jejich minulé komunikace, stylu příspěvků na sítích i tomu, komu volají a píšou. Na druhou stranu, opravdu si USA myslí, že pokud je někdo terorista, bude dávat do žádosti o vízum ty účty, telefony a e-maily, které používá ke komunikaci s teroristickými skupinami?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek2 komentáře
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář