reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cherry MX Board 6.0: první klávesnice s RealKey

13.1.2015, Jan Vítek, aktualita
Cherry MX Board 6.0: první klávesnice s RealKey
Německá společnost Cherry nespí a vedle barevně podsvícených tlačítek Cherry RGB pracuje i na jiných produktech. Představila konkrétně klávesnici MX Board 6.0, která využívá zbrusu novou technologii RealKey. O co jde?
Cherry MX Board 6.0 je pochopitelně mechanická klávesnice, což jistě dobře víte, však mechanická tlačítka Cherry MX jsou dnes zdaleka nejznámější a nejrozšířenější. Novinkou je tedy technologie RealKey, která slibuje, že podstatně zrychlí detekci stisknutých kláves, a to z průměrných 20 ms na pouhou jednu. Něco podobného shodou okolností má nabídnout také klávesnice CM Storm NovaTouch TKL, kterou jsme nedávno recenzovali.
- klikněte pro zvětšení -


Nová technologie má prý schopnost využít možnosti rozhraní USB 3.0, což by znamenalo, že USB 2.0 je nějakým způsobem limitující. Dle některých zpráv se "spoléhá na vysokou datovou propustnost rozhraní USB 3.0, aby snížila zpoždění a stisk kláves byl zaznamenán rychleji". Zde ale záleží především na dotazovací frekvenci, která může být v případě USB 2.0 i 3.0 stejná, čili maximálně 1000 Hz a stejně (ne-li lépe) je na tom klasický port PS/2. Klávesnice tak může podporovat rozhraní USB 3.0, ale těžko z toho získá něco navíc.

Dále se ale můžeme těšit na plný N-key Rollover, čili v případě MX Board 6.0 nezáleží na tom, kolik kláves najednou stiskneme. Klávesnice je musí zaznamenat všechny. K dispozici je přitom základní model se 108 či 109 klávesami a hliníkovým šasi s pískovaným povrchem, a to za cenu 219 USD. K dispozici je také magneticky uchycená podložka pod zápěstí, která je pogumovaná a vybrané klávesy (přepínače a Windows) mají dvoubarevné podsvícení, které nahrazuje stavové LED nad numerickým blokem, kde tak mohou být přídavné klávesy.

Výrobce neuvádí, jaká je přesná životnost použitých tlačítek, respektive kolik stisků mají přežít. Předpokládá, že to je určitě přes 50 milionů a spíše se to bude blížit ke 100 milionům. Na nové klávesnice se vztahuje tříletá záruční lhůta a k zakoupení budou někde na jaře. A pokud si na ni brousíte zuby, můžete se registrovat na stránkách Cherry a oni vám hned napíšou, jakmile bude jejich MX Board 6.0 k dispozici (viz zdroj).

Zdroj: TZ Cherry
reklama