www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry představuje tlačítka Viola a ohlašuje konec membránových klávesnic

Cherry představuje tlačítka Viola a ohlašuje konec membránových klávesnic
, , aktualita
Společnost Cherry se postarala o návrat mechanických klávesnic na naše stoly a nyní by z nich ráda vystrnadila levné modely využívající pod plastovými klávesami pružné membrány. Posloužit k tomu mají tlačítka Viola.
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že jde jednak o nadsázku, neboť tlačítka Viola těžko na trhu nahradí něco tak levného a velice dobře zabydleného, jako jsou membránové klávesnice. A potom, pokud mají Viola opravdu uspět, musí být levná a zároveň kvalitní, aby uživatel poznal, že klávesnice s nimi se opravdu chová jinak a lépe. 
 
 
V prvé řadě nás tak může zajímat jejich provedení, které vypadá opravdu jednoduše. Máme tu jednak základní platformu (POM-SOCKET), do níž se zasouvá průsvitný dřík s klasickým křížkem pro uchycení klávesy. Dále tu je prostá pružinka a nakonec už jen kovový díl zajišťující sepnutí a zaznamenání stisku. 
 
 
Jak je vidět z následujícího obrázku, přesné provedení tohoto kovového dílu chce Cherry ještě zatím udržovat v tajnosti. Základní charakteristiky už jsou ale známy, jde spíše o tlačítka s lineárním stiskem, odporem 45 gramů, celkovou hloubkou stisku 4 mm a ten je jako obvykle zaznamenán již v polovině, takže po 2 mm. To celé odpovídá dobře známým tlačítkům Cherry MX Red. 
 
 
Cherry se chlubí, že oba plastové díly jsou vyráběny s tolerancí jen 0,01 mm, díky čemuž by se dřík neměl zadrhávat a naopak měl držet ve stabilní poloze. 
 
 
 
Tlačítka Viola byla také navržena nejen tak, aby sama o sobě byla levná, ale také aby výrobcům ušetřila náklady na výrobu potřebných těl klávesnic. Umožní také využití SMD světelných diod, a to evidentně i v každém tlačítku zvlášť. 
 
 
Co se týče cen výsledných produktů, to už Cherry nechává spíše na samotných výrobcích a omezuje se pouze na výše uvedený "konec éry membránových klávesnic".

Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek