www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry představuje tlačítka Viola a ohlašuje konec membránových klávesnic

Cherry představuje tlačítka Viola a ohlašuje konec membránových klávesnic
, , aktualita
Společnost Cherry se postarala o návrat mechanických klávesnic na naše stoly a nyní by z nich ráda vystrnadila levné modely využívající pod plastovými klávesami pružné membrány. Posloužit k tomu mají tlačítka Viola.
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že jde jednak o nadsázku, neboť tlačítka Viola těžko na trhu nahradí něco tak levného a velice dobře zabydleného, jako jsou membránové klávesnice. A potom, pokud mají Viola opravdu uspět, musí být levná a zároveň kvalitní, aby uživatel poznal, že klávesnice s nimi se opravdu chová jinak a lépe. 
 
 
V prvé řadě nás tak může zajímat jejich provedení, které vypadá opravdu jednoduše. Máme tu jednak základní platformu (POM-SOCKET), do níž se zasouvá průsvitný dřík s klasickým křížkem pro uchycení klávesy. Dále tu je prostá pružinka a nakonec už jen kovový díl zajišťující sepnutí a zaznamenání stisku. 
 
 
Jak je vidět z následujícího obrázku, přesné provedení tohoto kovového dílu chce Cherry ještě zatím udržovat v tajnosti. Základní charakteristiky už jsou ale známy, jde spíše o tlačítka s lineárním stiskem, odporem 45 gramů, celkovou hloubkou stisku 4 mm a ten je jako obvykle zaznamenán již v polovině, takže po 2 mm. To celé odpovídá dobře známým tlačítkům Cherry MX Red. 
 
 
Cherry se chlubí, že oba plastové díly jsou vyráběny s tolerancí jen 0,01 mm, díky čemuž by se dřík neměl zadrhávat a naopak měl držet ve stabilní poloze. 
 
 
 
Tlačítka Viola byla také navržena nejen tak, aby sama o sobě byla levná, ale také aby výrobcům ušetřila náklady na výrobu potřebných těl klávesnic. Umožní také využití SMD světelných diod, a to evidentně i v každém tlačítku zvlášť. 
 
 
Co se týče cen výsledných produktů, to už Cherry nechává spíše na samotných výrobcích a omezuje se pouze na výše uvedený "konec éry membránových klávesnic".

Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři NVIDIE upřesňují specifikace karty RTX 3060 Partneři NVIDIE upřesňují specifikace karty RTX 3060
NVIDIA minulý týden na virtuálním CES 2021 představila novou GeForce RTX 3060 s GA106, ale neuvedla kompletní specifikace, které by se ostatně mohly ještě i změnit. Co nám ale o této kartě prozradí AIB partneři? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek