www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry představuje tlačítka Viola a ohlašuje konec membránových klávesnic

Cherry představuje tlačítka Viola a ohlašuje konec membránových klávesnic
, , aktualita
Společnost Cherry se postarala o návrat mechanických klávesnic na naše stoly a nyní by z nich ráda vystrnadila levné modely využívající pod plastovými klávesami pružné membrány. Posloužit k tomu mají tlačítka Viola.
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že jde jednak o nadsázku, neboť tlačítka Viola těžko na trhu nahradí něco tak levného a velice dobře zabydleného, jako jsou membránové klávesnice. A potom, pokud mají Viola opravdu uspět, musí být levná a zároveň kvalitní, aby uživatel poznal, že klávesnice s nimi se opravdu chová jinak a lépe. 
 
 
V prvé řadě nás tak může zajímat jejich provedení, které vypadá opravdu jednoduše. Máme tu jednak základní platformu (POM-SOCKET), do níž se zasouvá průsvitný dřík s klasickým křížkem pro uchycení klávesy. Dále tu je prostá pružinka a nakonec už jen kovový díl zajišťující sepnutí a zaznamenání stisku. 
 
 
Jak je vidět z následujícího obrázku, přesné provedení tohoto kovového dílu chce Cherry ještě zatím udržovat v tajnosti. Základní charakteristiky už jsou ale známy, jde spíše o tlačítka s lineárním stiskem, odporem 45 gramů, celkovou hloubkou stisku 4 mm a ten je jako obvykle zaznamenán již v polovině, takže po 2 mm. To celé odpovídá dobře známým tlačítkům Cherry MX Red. 
 
 
Cherry se chlubí, že oba plastové díly jsou vyráběny s tolerancí jen 0,01 mm, díky čemuž by se dřík neměl zadrhávat a naopak měl držet ve stabilní poloze. 
 
 
 
Tlačítka Viola byla také navržena nejen tak, aby sama o sobě byla levná, ale také aby výrobcům ušetřila náklady na výrobu potřebných těl klávesnic. Umožní také využití SMD světelných diod, a to evidentně i v každém tlačítku zvlášť. 
 
 
Co se týče cen výsledných produktů, to už Cherry nechává spíše na samotných výrobcích a omezuje se pouze na výše uvedený "konec éry membránových klávesnic".

Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek