Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chladiče Zero Infinity přichází do Evropy

9.1.2012, Štepán Veselý, aktualita
Chladiče Zero Infinity přichází do Evropy
Nové chladiče Zero Infinity byly nedávno oznámeny v USA a nyní je možné je předobjednat i v Evropě. Mezi jejich hlavní předností patří nejen velmi vysoký chladicí výkon, ale i jejich vzhled, přičemž architektura jejich stavby by se měla...
Nové chladiče Zero Infinity byly nedávno oznámeny v USA a nyní je možné je předobjednat i v Evropě. Mezi jejich hlavní předností patří nejen velmi vysoký chladicí výkon, ale i jejich vzhled, přičemž architektura jejich stavby by se měla kladně projevit obzvláště u high-endových modelů.
Nejvýkonnějším modelem je Free Flow+. Disponuje třemi 140mm ventilátory zabarvenými do černa a fialova. Každá z jeho dvou chladicích „věží“ má 46 žeber s tím, že na každé z nich je připevněn jeden ventilátor a třetí je umístěn mezi nimi.

Přítomná žebra jsou poniklována a mezi jednotlivými je vzdálenost 2 mm. U tohoto ventilátoru je použito pět heatpipe ve tvaru písmena U, které mají průměr 8 mm a jsou poniklovány. Zároveň se dotýkají přímo procesoru, což by mělo taktéž zvýšit výkonnost chlazení.
Pro zajištění kompatibility je chladič dodáván s uchycovacími prvky, díky kterýmžto podporuje sockety Intel LGA 771, 775, 1155, 1156, 1366 a patice AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+ a FMI.
Kromě tohoto modelu se brzy začnou prodávat i chladiče Phantom Knight a Vespa. První z nich je o něco menší než FreeFlow+ a na rozdíl od něj je nalakován načerno s červenými/zelenými/oranžovými/fialovými prvky. Druhý jmenovaný patří mezi levnější, používá jeden ventilátor a 6mm heatpipe, nicméně je taktéž založen na FreeFlow+.

Všechny se začnou prodávat začátkem února za cenu startující na €27,90.

Zdroj: Softpedia.com