Chrome deaktivuje vylepšení od Microsoftu pro snížení nároků na RAM

Chrome deaktivuje vylepšení od Microsoftu pro snížení nároků na RAM
, , aktualita
Windows 10 May 2020 Update měl přinést zrychlení prohlížečů Chrome a Edge díky změně způsobu správy paměti. Podle zjištění Googlu ovšem může tato novinka naopak zvýšit zátěž CPU, proto ji od příští verze Chromu zakáže.
K oblíbeným
reklama
Chrome je dlouhodobě kritizován za zvýšené nároky na výkon počítače. Jistou změnu měla přinést i poslední velká aktualizace Windows 10 na verzi 2004. Microsoft sliboval, že May 2020 Update (20H1) přinese znatelné zrychlení některých aplikací Win32 včetně internetových prohlížečů postavených na jádru Chromium. Důvodem měla být vylepšení v oblasti segmentace paměti. U svého vlastního prohlížeče Edge měl Microsoft zaznamenat snížení nároků na operační paměť až o 27 % v závislosti na hardwaru počítače a způsobu použití prohlížeče.
 
 
Nadějně vypadaly také testy v případě Chromu, ale podle posledních informací nakonec Google tuto vychytávku ve svém prohlížeči nepoužije. Vliv na výkon totiž nebyl tak pozitivní, jak si vývojáři představovali. Na jedné straně totiž sice došlo ke snížení nároků na operační paměť, ale zároveň bylo zaznamenáno zvýšené zatížení procesoru. Chrome začal využívat procesor až o 13 % více, stejně tak se zvýšila také spotřeba energie. V benchmarku Speedometer 2.0 potom byl zaznamená až o 10 % horší výsledek s aktivní funkcí Windows SegmentHeap.
 
Vývojáři z Googlu proto oznámili, že Chrome přestane využívat upravenou správu paměti ve Windows. Funkce bude ve výchozím nastavení deaktivována od verze 85. Připomeňme, že tento týden byl vydán Chrome 84, takže změna se bude týkat následující verze prohlížeče. Google se ovšem nerozhodl tuto funkci zatratit úplně a uvádí, že v budoucnu by mohl Windows SegmentHeap opět využít, pokud by se podařilo snížit negativní vliv na procesor. Podle jednoho z vývojářů Microsoftu se ovšem tyto změny za současné situace vždy nějak projeví – buď sníží zátěž operační pamětí na úkor procesoru nebo naopak.
Řešením by podle něj bylo snížení množství přechodných hald paměti přidělených prohlížečem, což by ovšem vyžadoval zásadní změny v kódu Chromu. Druhou možností, kterou naopak mohou přinést pouze změny v systému Windows, je zvýšení výkonu samotného segmentu paměti. Microsoft podle vývojáře zkoumá možnosti v této oblasti. Znamená to, že snížení nároků Chromu na operační paměť zůstává v nedohlednu? Google tvrdí, že nějaké vlastní vylepšení přinese již ve zmiňované verzi 85. Doufejme, že k nějakému znatelnému zlepšení opravdu dojde a internetový prohlížeč od Googlu se tak zbaví své pravděpodobně největší nevýhody.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů