reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chystá se remake klasické hry System Shock

26.11.2015, Jan Vítek, aktualita
Chystá se remake klasické hry System Shock
Shodan se vrací, aby nám opět v podobě umělé inteligence zatopil ve hře System Shock, tedy ve skutečnosti v její moderní přepracované verzi. Na té se již pracuje a tvůrci slibují, že její podstata bude zachována.
Je dobře, že se začínají přepracovávat staré herní pecky, alespoň si k nim budou moci najít cestu i mladší hráči, které tato doba minula. Mluvíme konkrétně o roku 1994, v němž se dostal na trh první System Shock od Looking Glass Studios. Ty už dnes neexistují a vývoj dalšího dílu hry Bioshock, která se vyvinula právě ze System Shocku, převzali kalifornští 2K Games.
původní System Shock a jeho připravovaná vylepšená verze - klikněte pro zvětšení -


System Shock se už svého přepracování dočkal, a to v podobě titulu System Shock: Enhanced Edition od Night Dive Studios. To samé studio ale přijde s další novou verzí této hry, která bude z grafického hlediska kompletně přepracována, upravena pro "moderního hráče" a samozřejmě bude určena pro nové OS (či snad i konzole).

Night Dive Studios ale slibují, že podstata této hry bude zachována a svým duchem se bude odpovídat původnímu titulu. Stephen Kick, který toto studio vede, k tomu řekl, že jeho tým je v kontaktů s tvůrci původního System Shocku, čili i ti budou na nové hře svým způsobem pracovat. Nepřímo také ve svém vyjádření slíbil i kompletně nový díl.


System Shock: Enhanced Edition přišel na trh poměrně nedávno, a to v září letošního roku. Představil novinky, jež jsme v roce 1994 ještě neznali, ale dnes nám připadají samozřejmé, tedy například rozhlížení se pomocí myši. Dále tu je podpora vysokých rozlišení a přepracované ovládání, ale jinak jde v podstatě o původní hru. Na Metacritic má tato hra skóre slušných 85/100.

Nová zatím nepojmenovaná verze už je evidentně ve vývoji a bude vytvořena pomocí modernějšího enginu, ale dle screenshotu nahoře v žádném případě nelze očekávat grafiku v kvalitě srovnatelné se zbrusu novými 3D hrami. Dívat se ale budeme aspoň už na 3D objekty a nepřátele a ne 2D sprity zasazené do prostoru. Design jednotlivých herních úrovní ale zůstane zachován a na stránkách tvůrců (viz zdroj) se můžete podívat na screenshoty ze staré a nové hry ukazující stejné lokace a stejně tak na artwork.

Zdroj: TZ Polygon

reklama