www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chystá se také Ryzen 5 5600, kdy a za kolik?

Chystá se také Ryzen 5 5600, kdy a za kolik?
, , aktualita
Společnost AMD již brzy vyšle na trh novou generaci procesorů Ryzen, které jsou sice výrazně výkonnější než ty aktuální, ovšem zákazník si za to také připlatí. Ovšem má tu být i jedna neohlášená levná alternativa: Ryzen 5 5600. 
K oblíbeným
reklama
AMD samo ohlásilo celkem čtyři modely procesorů Ryzen 5000 a i když můžeme očekávat i nástup dalších, úvodní várka chystaná na prodej od začátku listopadu bude zahrnovat nejlevnější model v podobě Ryzen 5 5600X s cenou 299 USD. Ten by tak měl dorazit s cenou kolem 8000 Kč, pokud tedy vše půjde dobře a nových CPU bude na trhu dostatek. 
 
 
Společnost AMD tak pokračuje se svou dosavadní taktikou, v jejímž rámci vysílá na trh dražší modely procesorů nové generace a zároveň nepřestává nabízet ty starší, jejichž cena postupně klesá, a ty tak zaskakují za neuvedený low-end. 
 
Ovšem i v generaci procesorů Ryzen 3000 se později objevily i levnější verze (Ryzen 3 3100 a 3300X) a AMD se ani v případě Ryzen 5000 pochopitelně nezasekne jen na čtyřech modelech. A dle dosud nezaručených zpráv by na začátku příštího roku měl dorazit potenciálně velice zajímavý model: Ryzen 5 5600. 
 
Ryzen 5 5600X je 6jádrový (6C/12T) procesor s takty 3,7 až 4,6 GHz, který by navíc mohl zvládnout pár set megahertz navíc, ale to ještě uvidíme. Jeho herní výkon má prý překonat i Core i7-10700 s osmi jádry a vypadá to tak, na vhodný výběr pro herní sestavu s ještě rozumnou cenou. A Ryzen 5 5600 by mohl být ještě lepší, tedy s ohledem na výkon a cenu. 
 
AMD svůj Ryzen 5 5600X srovnává se stejně drahým Core i5-10600K 
 
Procesor Ryzen 5 5600 by měl nastoupit někdy za začátku roku 2021, a to s cenou 220 USD. Začátek roku ale může znamenat, že půjde i o samotný konec prvního kvartálu, takže uvidíme. Cena 220 USD ale vypadá příznivě. Na začátku prodeje by se tak mohl tento procesor dostat na částku kolem 6500 Kč a co se týče jeho specifikací, měl by to být v podstatě jen trošku slaběji taktovaný model Ryzen 5 5600X soudě dle toho, co nabízí CPU Ryzen 5 3600 a 3600X. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek