www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína přiznává, že má jednotky do kybernetické války

Čína přiznává, že má jednotky do kybernetické války
, , aktualita
Již dlouho se spekulovalo, že by Čína mohla vlastnit jednotky pro kybernetickou válku, ostatně z Číny přichází mnoho hackerských útoků. Ale teď bylo oficiálně čínskou vládou přiznáno, že je skutečně vlastní.
K oblíbeným
reklama
Vůbec nejpozoruhodnější věc na celé záležitosti je, že to čínská vláda oznámila oficiálně, a to i přestože po dlouhá léta popírala účast v různých útocích na Spojené státy a jejich instituce. Také si stěžovala, že ostatní podnikají útoky na Čínu.

Podle Kena Westina, bezpečnostního analytika Tripwire, bylo naivní si myslet, že Čína podobnými prostředky nedisponovala. Podle něj Čína má "kyberžoldáky", kteří se soustředí především na ekonomickou špionáž.

Jejich útoky nejsou například podle americké vlády příliš sofistikované, což ale neznamená, že by si nikdo neměl dávat pozor, s čím přijdou. Sama americká vláda přiznala vlastnictví podobných jednotek již více než před deseti lety.

Také vyplynulo na povrch, že Čína může stát za několika útoky z poslední doby, například s největší pravděpodobností stojí za hackerským útokem na Premera Blue Cross, o čem jsme vás informovali zde, nebo za hackerským útokem na největší zdravotní pojišťovnu v USA, o čemž jsme již také informovali.

"Není žádným překvapením, že Čína disponuje kybernetickými zbraněmi, protože i nevládní organizace mohou neoficiálně přiřadit útoky k přetrvávajícímu ohrožení Čínou, obzvláště když na to mají technologie a prostředky," řekl Rich Barger, pracovník ThreatConnect.

Máme se tedy bát kybernetické války? Vzhledem k tomu, že Čína podobné prostředky vlastní již po dlouhou dobu, tak pokud by taková válka měla vypuknout, už by zřejmě vypukla. Čína dneska představuje asi největší problém, proti němuž chtějí bojovat hlavně Spojené státy, které by se mohly připravovat na preventivní a odvetné útoky. Takže nakonec by vše mohlo záviset na Číně, jestli zvýší kadenci svých kybernetických útoků.

Zdroj: PCWorld
reklama
Nejnovější články
HP Envy 34: AiO PC dostane až GeForce RTX 3080 HP Envy 34: AiO PC dostane až GeForce RTX 3080
HP představilo nové All-in-One PC Envy 34. To má ultra širokoúhlý 34" displej IPS, výkonný procesor Intel Core i9 a grafickou kartu až GeForce RTX 3080. Nabídne 16MPx webkameru i porty Thunderbolt 4.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3600 mizí z trhu a zbývají jen staré, nebo drahé modely Ryzen 5 3600 mizí z trhu a zbývají jen staré, nebo drahé modely
Od společnosti AMD jsme se už nejednou dozvěděli o tom, že kvůli omezeným výrobním kapacitám se snaží preferovat výrobu spíše dražších produktů. Nyní se to zřejmě ukazuje na dalším příkladu a sice na Ryzenu 5 3600. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sweeney zuří, Apple mu ukázal prostředníček a vývojářský účet neobnoví Sweeney zuří, Apple mu ukázal prostředníček a vývojářský účet neobnoví
Částečné rozuzlení sporu mezi firmami Epic Games a Apple přineslo i možnost, že se do nabídky iOS App Store vrátí titul Fortnite, a to na základě podmínek, které si firma Apple stanovila. Ta ale nyní zdržuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Evropská procesorová iniciativa získala první vzorky EPAC s RISC-V Evropská procesorová iniciativa získala první vzorky EPAC s RISC-V
EPI (European Processor Initiative) získala své první vzorky procesorů EPAC, které jsou založeny na architektuře RISC-V a měly by dláždit cestu k budoucím výkonným systémům včetně superpočítačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Far Cry 6 na konzolích nedostane ray tracing, chybí výkon Far Cry 6 na konzolích nedostane ray tracing, chybí výkon
Hybridní ray tracované odrazy či realisticky ztvárněné stíny, těch si budou moci v případě Far Cry 6 užít pouze majitelé výkonných PC a ne ti, kteří budou hrát na PS5 či Xbox Series X/S. Proč tomu tak bude? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek