reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Čína zavírá další farmy na těžbu kryptoměn, hodnota Bitcoinu padá

, , aktualita
Čína zavírá další farmy na těžbu kryptoměn, hodnota Bitcoinu padá
Čína se poslední dobou hodně kriticky staví k těžbě kryptoměn a zavírá zdejší farmy jednu po druhé. Tato kryptoměnová velmoc tak napomohla dalšímu propadu hodnoty Bitcoinu i dalších jiných kryptoměn.
Čína zavírá další farmy na těžbu kryptoměn, hodnota Bitcoinu padá
Čínské těžební farmy tvoří okolo 80 % výpočetní síly celosvětové sítě pro těžbu kryptoměn, to se ale pomalu mění. Číně se totiž těžba nelíbí z několika důvodů. Jedním jsou finanční rizika, spekulace, ale samozřejmě i riziko vzniku alternativní ekonomiky, dalším důvodem jsou i environmentální problémy. Čína byla ještě nedávno energeticky velmi "špinavá" země, ale v posledních letech nabrala velmi rychlé tempo za čistější energií a je i jedním z velkých propagátorů elektromobility. V Číně jezdí téměř polovina všech elektromobilů, které jsou na světě, což není až tak s podivem kvůli velikosti trhu, jenže i v tržním podílu je nad celosvětovým průměrem.
 
Bitcoin zákaz
 
Těžaři využívali velmi levné elektrické energie v některých oblastech Číny, v posledních týdnech šlo především o hornatou provincii S’-čchuan. Zde šlo zejména o energii z vodních elektráren a během týdne bylo zavřeno 26 velkých těžebních farem. Energetickým společnostem bylo také nařízeno, aby farmám přestali dodávat elektřinu. Zdaleka nejde o první oblast, která musela vypnout zařízení pro těžbu. V minulých měsících to postihlo např. Vnitřní Mongolsko nebo Čching-chaj, kde se k tomu přidávala i spotřeba energie z uhelných elektráren.
 
Na tyto zprávy už zareagovala i hodnota Bitcoinu a jiných kryptoměn. Bitcoin sice už týden postupně klesá, 14. června byl za cca 40-41 tisíc USD, včera už končil okolo hodnoty 35 tisíc USD, nyní se ale pád zrychlil a v době psaní této aktuality je už dokonce lehce pod 32 tisíci USD.
 


reklama
reklama
reklama