www.svethardware.cz
>
>
>

Čína zavírá další farmy na těžbu kryptoměn, hodnota Bitcoinu padá

Čína zavírá další farmy na těžbu kryptoměn, hodnota Bitcoinu padá
, , aktualita
Čína se poslední dobou hodně kriticky staví k těžbě kryptoměn a zavírá zdejší farmy jednu po druhé. Tato kryptoměnová velmoc tak napomohla dalšímu propadu hodnoty Bitcoinu i dalších jiných kryptoměn.
K oblíbeným
reklama
Čínské těžební farmy tvoří okolo 80 % výpočetní síly celosvětové sítě pro těžbu kryptoměn, to se ale pomalu mění. Číně se totiž těžba nelíbí z několika důvodů. Jedním jsou finanční rizika, spekulace, ale samozřejmě i riziko vzniku alternativní ekonomiky, dalším důvodem jsou i environmentální problémy. Čína byla ještě nedávno energeticky velmi "špinavá" země, ale v posledních letech nabrala velmi rychlé tempo za čistější energií a je i jedním z velkých propagátorů elektromobility. V Číně jezdí téměř polovina všech elektromobilů, které jsou na světě, což není až tak s podivem kvůli velikosti trhu, jenže i v tržním podílu je nad celosvětovým průměrem.
 
Bitcoin zákaz
 
Těžaři využívali velmi levné elektrické energie v některých oblastech Číny, v posledních týdnech šlo především o hornatou provincii S’-čchuan. Zde šlo zejména o energii z vodních elektráren a během týdne bylo zavřeno 26 velkých těžebních farem. Energetickým společnostem bylo také nařízeno, aby farmám přestali dodávat elektřinu. Zdaleka nejde o první oblast, která musela vypnout zařízení pro těžbu. V minulých měsících to postihlo např. Vnitřní Mongolsko nebo Čching-chaj, kde se k tomu přidávala i spotřeba energie z uhelných elektráren.
 
Na tyto zprávy už zareagovala i hodnota Bitcoinu a jiných kryptoměn. Bitcoin sice už týden postupně klesá, 14. června byl za cca 40-41 tisíc USD, včera už končil okolo hodnoty 35 tisíc USD, nyní se ale pád zrychlil a v době psaní této aktuality je už dokonce lehce pod 32 tisíci USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek