reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
27.9.2016, Jan Vítek, aktualita
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Ienari Tokugawa (107) | 28.9.201621:12
Pokud vím, tak technologii stealth dokaže celkem úspěšně odhalit česky radar Tamara a nyní její de­-facto pokročilá verze VERA­-NG. Nevím sice na jakém principu dokáže navádět střely na cíl, ale vidět stealth dokáže.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
M0RGAN (245) | 28.9.201614:22
Připomíná mi to tu ruskou pohádku o zázračném systému elektronického boje:
"Torpédoborec Donald Cook už z dálky zaregistroval blížící se SU­-24, následně byl vyhlášen bojový poplach a posádka zaujala místa na bojových postech. Všechno šlo jak mělo, radary počítaly kurz sblížení s cílem, Aegis korektně řídil naváděcí systémy. A najednou. Cvak. Všechno zhaslo. Systémy byly vypnuty. Aegis přestal pracovat, obrazovky zčernaly, dokonce Phalanx není schopen získat navedení na cíl.

SU­-24 v té době prolétlo nad palubou torpédoborce, udělalo bojový obrat a simulovalo raketový útok na cíl. Pochopitelně úspěšně, když neexistovala na lodi žádná účinná obrana. Pak se letadlo otočilo a simulovalo další útok. A pak ještě desetkrát, což by znamenalo úplné zničení lodi. Všechny pokusy techniků lodi oživit Aegis a získat navádění na cíl selhaly a až když silueta SU­-24 zmizela v dáli nad ruskými břehy, tak obrazovky ožily a systémy navádění na cíl svědomitě ukazovaly křišťálově čisté a prázdné nebe.­"

Prostě jen pohádka propagandy, mající za cíl ujistit své lidi o technologické převaze. Přitom kdyby to jen na minutu byla pravda, tak toho okamžitě zneužijí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Aldo (14) | 28.9.201610:01
I když 100 km dosahu je moc málo na úspěšnou obranu
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
snajprik (1448) | 28.9.201611:51
Dnes sa uz pouzivaju na zostrelenie, mikrovlne ci laserove zbrane. Alebo do toho vypalia dieru, alebo to upecu. Maly bratrickovia sa pouzivaju na drony. Funguje to na uzkom mikrovlnom paprsku s vykonom par megawat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Cemada (1200) | 28.9.201612:17
To ano, ale nejdříve je potřeba objekt detekovat. Teprve potom může přijít na řadu způsob zneškodnění.
Kvantový radar vypadá zajímavě. Až to bude fungovat, slavné STEALTH bude v háji. A co hůř, až se jim to povede namontovat do naváděných raket, tak klamné cíle letadel budou taky pase.
Pak bude zajímavé sledovat vývoj obranných protředků.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.