reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Čínská firma se důrazně ohrazuje vůči podezření firmy ASML

, , aktualita
Čínská firma se důrazně ohrazuje vůči podezření firmy ASML
Společnost ASML se nedávno nechala slyšet, že jí v Číně roste nová a nekalá konkurence. Jde tu o firmu Dongfang Jingyuan spojenou se společností XTAL, s níž se ASML už dříve úspěšně soudilo. Co k tomu říká čínská strana?
Čínská firma se důrazně ohrazuje vůči podezření firmy ASML
Holandská společnost ASML má dle své reakce důvodné podezření z toho, že Dongfang Jingyuan kopíruje její technologie a je odhodlána se opět obrátit i na soud, pokud čínské úřady nebudou reagovat dle jejích představ. 
 
Dongfang Jingyuan Microelectronics Technology ovšem nyní vydala prohlášení, ve kterém se důrazně ohrazuje vůči vzneseným nařčením a uvádí, že své technologie vyvíjí legální cestou a jde o výsledek výhradně jejího vlastního výzkumu a vývoje. Je také ochotna se sama soudně bránit proti nařčení ze strany ASML a zdůrazňuje, že sama ctí principy ochrany duševního vlastnictví. 
 
 
Je tak patrné, že se nám tu vyvíjí přestřelka, která by skutečně mohla skončit až u soudu. Jak už bylo přitom uvedeno Dongfang Jingyuan je dle ASML přímo spojena s firmou XTAL, s níž se už holandská firma v roce 2019 soudila, a to úspěšně. Tehdy ASML vysoudilo 845 milionů dolarů a soud shledal, že XTAL v dané věci jednala zcela vědomě a s nekalými úmysly, čili proto vyměřil tak vysokou částku. K tomu ještě soud vydal rozhodnutí, na jehož základě musela firma XTAL zastavit své práce na všech produktech, které byly založeny na duševním vlastnictvím firmy ASML. 
 
ASML však v tomto případě nemusí čelit pouze samotné firmě Dongfang Jingyuan, ale i čínské vládě, pro niž je její technologický startup velice důležitý, a to zvláště v dnešní době. Jde totiž o firmu, která vyvíjí velice potřebné domácí technologie pro výrobu čipů. Je pravděpodobné, že ASML od čínských úřadů nezíská uspokojivou odpověď a že se opět jednou bude soudit. 
 
Zdroj: THW
reklama
reklama
reklama