www.svethardware.cz
>
>
>

Čínské firmy testují způsob, jak obejít nová pravidla Applu

Čínské firmy testují způsob, jak obejít nová pravidla Applu
, , aktualita
Čínské technologické společnosti jako Tencent nebo ByteDance hledají způsob, jak sledovat uživatele iPhonů i přes přísnější pravidla Applu ohledně ochrany osobních údajů, která začnou platit již brzy.
K oblíbeným
reklama
Apple vloni oznámil zásadní změnu, která se týká ochrany soukromí uživatelů. V důsledku toho bude pro aplikace či hry obtížnější sledovat aktivitu a cílit reklamu. Změny se odehrají v rámci funkce IDFA (identifikátor pro inzerenty), která byla používána pro identifikaci iPhonu. Uživatelé sice měli možnost vypnout personalizaci reklamy v nastavení svého zařízení, ale s novými pravidly, která Apple označuje jako „App Tracking Transparency“, získají nové možnosti kontroly soukromí. Každá aplikace se bude muset uživatele zeptat, zda souhlasí se sdílením svých dat třetím stranám.
 
 
Zatímco uživatelé mohou být spokojeni, pro firmy vydělávající na reklamě může taková změna katastrofální – očekávány jsou ztráty v desítkách miliard dolarů. Odborníci předpokládají, že příjmy Facebooku se kvůli novým pravidlům Applu ve 2. čtvrtletí 2021 sníží přibližně o 7 %. Také Google vyjádřil své obavy z těchto změn, které podle jeho slov mohou být katastrofální pro některé menší společnosti. Zároveň ujistil, že provede úpravy, aby jeho služby odpovídaly novým pravidlům Applu. Naproti tomu čínské firmy se nechtějí vzdát tak snadno. Podle informací, které zveřejnil deník The Financial Times, vyvíjejí nástroje, které by umožnila obejít nová omezení.
 
Čínská reklamní asociace, která čítá na dva tisíce členů, údajně vyvíjí nový způsob sledování a identifikace uživatelů iPhonů s názvem CAID. Tento systém již testují technologické společnosti a inzerenti v zemi. Deníku měly tyto informace sdělit zdroje blízké firmám Tencent a ByteDance. Druhá z nich, která stojí také za celosvětově populární aplikací TikTok, měla vydat jedenáctistránkovou příručku pro vývojáře aplikací. Systém CAID je v nich označován jako alternativa, pokud uživatel odmítne s aplikací sdílet své IDFA. Čínské společnosti odmítly tyto spekulace komentovat. Apple ovšem ujistil, že „podmínky a pokyny v App Store platí stejně pro všechny vývojáře z celého světa.“
 
Výrobce iPhonů dodal, že pokud nějaká firma odmítne respektovat nové podmínky, její aplikace budou odstraněny. Oslovení experti ovšem dodávají, že případný zásah Applu by mohl mít pro americkou firmu nepříjemné důsledky na největším trhu světa. Podle analytika Zacha Edwardse by mohla Čína provést akce, které by vedly k zákazu produktů s nakousnutým jablkem na tamním trhu. Změny měly vstoupit v platnost s příchodem iOS 14. Aktualizace vyšla na podzim loňského roku, ale nakonec Apple odsunul zavedení App Tracking Transparency až na začátek jara 2021, aby měli vývojáři dostatek času připravit se na změny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel zvýšil tempo mezi servery a navýší i výdaje Intel zvýšil tempo mezi servery a navýší i výdaje
Intel zveřejnil své nejnovější finanční výsledky týkající se 3. letošního kvartálu. Dozvídáme se o vyšších tržbách datacentrové divize, nižších tržbách PC divize a také o plánu pro navýšení kapitálových výdajů v příštím roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře