www.svethardware.cz
>
>
>

Čínské Xiao-i žaluje Apple, za porušení patentů k Siri chce 10 mld. juanů

Čínské Xiao-i žaluje Apple, za porušení patentů k Siri chce 10 mld. juanů
, , aktualita
Čínská společnost Xiao-i (Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co Ltd) chce z Applu vytřískat nějaké ty finance. V žalobě, která se týká porušení patentů asistentem Siri, požaduje zákaz prodeje a nejen to.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple si od soudů jen tak neodpočine. Více či méně oprávněné soudní žaloby se na ni sypou ze všech stran, zejména když spousta patentových trollů zkouší své štěstí a chce vysoudit nemalé částky za porušení patentů. Na podobný pokus to vypadá i nyní. Čínská společnost Xiao-i (Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co Ltd) totiž v roce 2004 podala patent týkající se technologií ohledně digitálních asistentů, jakým je i Apple Siri. Patent byl přiznán v roce 2009 a krátce poté se spustila soudní pře mezi Xiao-i a Applem.
 
Apple Siri
 
Ten u soudu nejprve napadl platnost samotného patentu, což je mnohdy jednodušší, než řešit porušení patentu jako takového. Po osmi letech soudních tahanic ale čínský soud rozhodl, že patent společnosti Xiao-i je platný. Nyní je na stole nová žaloba a je potřeba nastoupit na druhou strategii, tedy popřít, že by Siri využívala technologie z tohoto patentu. Pokud by se prokázalo, že je využívá, mohlo by to Apple stát až 10 miliard čínských juanů (cca 32 mld. Kč), které chce Xiao-i vysoudit. Společnost chce také zakázat prodej produktů Apple se Siri v Číně, což by se týkalo v podstatě celého portfolia. Apple se nicméně brání, že Siri nevyužívá funkce, které popisuje čínský patent. K tomu se prozatím přiklání i čínské soudy a vypadá to, že Apple by tento druhý soud mohl naopak vyhrát.
 
Připomeňme ještě, že Apple zažil opravdu výborné čtvrtletí a hodnota akcií letí stále nahoru. Hodnota celé společnosti nyní dosahuje zhruba 1,9 bilionu USD a nechybělo hodně, aby včera překonala bájnou hranici 2 bilionů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik