www.svethardware.cz
>
>
>
>

Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X

Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X
, , aktualita
Jakkoliv náš šéf Intelu přesvědčuje, že 90% na trhu s x86 už není priorita jeho firmy, její vlastní marketing se pochopitelně nechce jen tak vzdávat dříve vydobytých pozic. Ukazuje na to i prezentace Intelu v Číně. 
K oblíbeným
reklama
Když se vrátíme k nedávnému představení nových procesorů Threadripper a Core X-Series, v tomto případě se marketing Intelu předvedl náhlým zkrácením embarga, aby jeho procesory alespoň v prvotních recenzích (pokud se je někdo rozhodl upravit a vydat) nešly proti nové konkurenci. Francois Piednoel, bývalý inženýr Intelu, to označil za nejhorší uvedení produktů na trh v historii této firmy. Dodal k tomu, že když ještě pracoval v Intelu, obvykle se snažil, aby se marketingové oddělení o takové věci nepokoušelo. 
 
 
 
Akce marketingového oddělení Intelu jsou tak nyní sledovány více než kdy jindy, ovšem asi z poněkud jiných pohnutek, než by Intel chtěl. Nyní tu máme snímek z čínské prezentace Intelu, kde bylo vysvětlováno, proč jsou procesory Intel 9. generace lepší než Ryzen 3. generace. 
 
Intel si zde vybral tři dvojice, a sice Core i5-9600KF (6C/6T) a AMD Ryzen 7 3800X (8C/16T), dále Core i3-9350KF (4C/4T) a AMD Ryzen 5 3600X (6C/12T) a nakonec Core i3-9100F (4C/4T) a Ryzen 5 3500X (6C/6T). 
 
Klíčová tu byla čtyři tvrzení Intelu. Zaprvé, jeho procesory jsou rychlejší v "reálném světě" při hraní, v kancelářských aplikacích a při "lehké tvorbě obsahu". Zadruhé, s turbo taktem až 4,6 GHz jsou dané procesory společně s vyšším IPC zvláště dobré pro hry. Zatřetí, modely série K jsou snadno přetaktovatelné na 5 GHz pro ještě vyšší výkon a začtvrté, procesory Intel mají "hladce pracující a stabilní ovladače". 
 
Čili Intel se i nadále snaží veřejnost přesvědčovat o tom, že počet jader nehraje velkou roli a jde především o takty, dále tu máme pokračující klišé o ovladačích a jejich stabilitě, což v podstatě ani nelze reálně ničím podpořit a znovu se objevilo tvrzení, že procesory Intel jsou lepší pro hry, domácí a kancelářské využití a nově dokonce i pro zmíněnou lehkou tvorbu obsahu. Tím má asi Intel na mysli takové aplikace, které nedokáží využít plný výkon procesorů.
 
Kouzelný je pak bod o možnosti taktování procesorů Intel s označením K, když se tu srovnává i Core i3-9100F s uzamknutým násobičem s modelem Ryzen 5 3500X, jejž taktovat naopak jde. A nakonec můžeme zmínit tvrzení o vyšším IPC procesorů Intel, které je přinejmenším velice diskutabilní. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Activision Blizzard přechází se streamováním esportů na YouTube Activision Blizzard přechází se streamováním esportů na YouTube
Herní streamovací platforma YouTube Gaming nabírá na síle. Přebrala z Twitche několik důležitých streamerů, nově také uzavřela partnerství s Activision Blizzard. Budou se zde nově vysílat minimálně tři populární ligy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné Nové chladiče "AMD Wraith" se šesti heatpipe jsou falešné
Minulý týden se na webu objevily snímky srovnávající starý chladič Wraith Prism od AMD s údajnou novou verzí, která má dle zběžného pohledu možná lépe zpracovanou základnu a především pak dvě heatpipe navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel hlásí, že výtěžnost 10nm procesu překonává předpoklady, 7nm je na cestě Intel hlásí, že výtěžnost 10nm procesu překonává předpoklady, 7nm je na cestě
Intel minulý týden ohlásil opět rekordní tržby, jež byly očekávány vzhledem k tomu, že poptávka po jeho produktech je stále nadměrně silná. Nicméně to jsou 14nm produkty, ale co 10nm proces a v návaznosti i 7nm?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Comet Lake-S až v druhém kvartálu, Rocket Lake-S v příštím roce Intel Comet Lake-S až v druhém kvartálu, Rocket Lake-S v příštím roce
Dle zprávy serveru Tom's Hardware měl Intel původně představit své Comet Lake-S, čili nová desktopová Core, již právě na CES 2020. To se ale nestalo a kvůli jistým problémům byl jejich nástup odložen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Office 365 ProPlus násilně přenastaví vyhledávač na Bing Microsoft Office 365 ProPlus násilně přenastaví vyhledávač na Bing
Pokud uživatelé podnikových Office 365 ProPlus nemají v prohlížeči Google Chrome nastavený výchozí vyhledávač Bing, již brzy budou. Nová aktualizace balíčku Office si toto hodlá vynutit povinnou instalací doplňku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář