reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Čínský výrobce karet Colorful expanduje i k nám

, , aktualita
Čínský výrobce karet Colorful expanduje i k nám
Společnost Colorful je ve své domovské Číně velice oblíbená a jde rovnou o největšího výrobce grafických karet v tomto regionu. Je tedy logické, že se tato firma bude snažit zasáhnout i další trhy.
Čínský výrobce karet Colorful expanduje i k nám
Colorful je výrobcem designově výrazných grafických karet, přičemž v minulých letech se tato firma těšila především z toho, že celosvětově počet prodaných grafických karet klesal, ale v Číně zájem o ně naopak rostl. Firma si tak mohla užívat své pozice vedoucí firmy v prodejích karet a vyčkávala na vhodný okamžik k expanzi do světa. Nyní to vypadá, že nastane vhodný okamžik, neboť se na trhu konečně objeví GPU představující zásadní novinky: 14nm a 16nm výrobní technologii a využití pamětí HBM2. V obou případech jde o výrazný skok ve výkonu, který jsme nezažili už velice dlouho.

V prvné vlně se Colorful chystá na expanzi do jihovýchodní Asie, od čehož si slibuje, že počet prodaných kusů stoupne ze 4 milionů v předchozím roce na 5 milionů v tom aktuálním. Pokud se to skutečně vyplatí, pak bude následovat druhá vlna, a to vstup na trhy v Indii a východní Evropě. Otázka je, zda Colorful počítá i Českou republiku.

Pokud se tedy společnosti Colorful podaří uchytit na trhu v Thajsku, Vietnamu a dalších zemích tohoto regionu, přičemž asi není důvod, proč by se to nemělo podařit, měl by se dostat v počtu prodaných karet na úrovni Asustek Computer a začít ohrožovat i Micro-Star International (MSI) a Gigabyte.

Colorful využívá referenční PCB přímo od NVIDIE, takže si netvoří vlastní, ovšem v případě chladičů je to zcela jiné. Ty jsou velice originální a vypadají výkonně, přičemž mají obvykle příznivé ceny a firma vydělává především díky maloobchodu a také dodává mnoho karet internetovým kavárnám a herním podnikům.

Zdroj: Fudzilla
reklama
reklama
reklama