www.svethardware.cz
>
>
>
>

Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC

Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
, , aktualita
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že procesory KaiXian od Zhaoxin jsou již v Číně k dispozici na volném trhu, a to i pro zákazníky stavící si své vlastní počítače. Nyní se jeden dostal i do prvních mini PC od Ruijie Networks, které jsou založeny na CPU KaiXian, a to konkrétně na modelu KX-U6780A.
 
 
Jak je vidět na první pohled, jde prostě o obdobu počítačů Intel NUC a podobných, i když poněkud větší s objemem 2,4 litru, takže prostě malý systém v přibližně čtvercové krabičce již celou vyplňuje základní deska s nezaměnitelným procesorem v BGA pouzdru s hnědou substrátovou destičkou. Vedle toho můžeme na malém zveřejněném snímku identifikovat ještě dva sloty SO-DIMM pro DDR4.
 
KX-U6780A je procesor založený na architektuře LuJiaZui a nabízí osm jader i vláken a pevnou pracovní frekvenci v zátěži 2,7 GHz. Vybaven je také 8 MB L2 cache a jeho spotřeba se má držet do hranice 70 W. Je pak zřejmé, proč je toto PC podstatně větší než NUC, kde se používají výrazně úspornější procesory a 70W CPU by se v tak malých PC prostě neuchladilo. 
 
Výrobce uvádí, že tato PC by měla sloužit v kancelářích firem, nemocnicích či na úřadech jako běžné osobní počítače nebo VDI (virtual desktop infrastructure). Ruijie Networks nabízí konkrétní model RG-CT7800 s 8 GB paměti DDR4 a 256GB SSD. Snímek ukazující přední část počítače odhalí čtyři USB porty a dva 3,5mm zvukové, ovšem snímek zadního panelu nemáme a k tomu ani žádné informace o jeho výbavě. Pravděpodobně to ale bude obvyklá sestava napájecího konektoru, HDMI, RJ-45 a dalších USB. 
 
RG-CT7800 je také kompatibilní s čínským operačním systémem UOS (Unity Operating System) a také s OS NeoKylin, což jsou v obou případech v základu linuxové systémy. Kompatibilita je zajištěna s různými periferiemi, které se v Číně používají na úřadech, což jsou třeba tiskárny Pantum, dokumentové skenery CZUR, kreslicí tablety či různé čtečky. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple macOS Catalina 10.15.4 má zase problémy, s přenosem dat i pády Apple macOS Catalina 10.15.4 má zase problémy, s přenosem dat i pády
Operační systém macOS 10.15 Catalina si Apple asi za rámeček nedá. Poslední aktualizace 10.15.4 přináší další výrazné problémy. Systém má potíže s kopírováním dat, stabilitou i režimem spánku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Na MIT "přeložili" proteiny koronaviru SARS-CoV-2 pomocí AI na klasickou hudbu Na MIT "přeložili" proteiny koronaviru SARS-CoV-2 pomocí AI na klasickou hudbu
Umělá inteligence se dá použít k obrovskému počtu úkolů. Na Massachusetts Institute of Technology vyzkoušeli přeložit proteiny na výběžku koronaviru SARS-CoV-2 do podoby not a výsledné hudební skladby.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi
Korejská společnost Samsung vydala zprávu, kde očekává mírné zvýšení zisků. Počítá se však současně s výraznou změnou rozdělení příjmů a zisků mezi divizemi. Smartphony letí dolů, paměti naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AI pomáhá na Floridě s autonomním převozem testů na COVID-19 AI pomáhá na Floridě s autonomním převozem testů na COVID-19
V zájmu zvýšené bezpečnosti se na Floridě rozhodli přepravovat testy na COVID-19 pomocí autonomních vozů řízených pomocí umělé inteligence. Ty dokonce nemají ani záložního řidiče uvnitř vozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chyba v Apple Safari dovolovala převzetí kontroly nad webkamerou Chyba v Apple Safari dovolovala převzetí kontroly nad webkamerou
Internetový prohlížeč Safari není úplně bez bezpečnostních chyb. Přišel na to výzkumník Ryan Pickren, který zjistil, jak snadno se dá neoprávněně přistupovat k webkamerám obětí díky chybě prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala