Čipset AMD RD890 pro Phenom II přinese lepší přetaktování

Čipset AMD RD890 pro Phenom II přinese lepší přetaktování
, , aktualita
Rok 2009 klepe na dveře a s ním na svět prosakují další informace o plánech AMD na příští rok. Není třeba více připomínat, že s uvedením nové platformy AM3 budou pro AMD dostupné paměti DDR3. Čipová sada AMD RD890 je nejvyšší z celé řady...
K oblíbeným
reklama
Rok 2009 klepe na dveře a s ním na svět prosakují další informace o plánech AMD na příští rok. Není třeba více připomínat, že s uvedením nové platformy AM3 budou pro AMD dostupné paměti DDR3. Čipová sada AMD RD890 je nejvyšší z celé řady a samozřejmostí bude Hypertransport 3.0, PCIe ×16 verze 2.0 (včetně podpory až čtyř grafických karet v CrossFire). Největším lákadlem má být vysoké přetaktování, Phenom II X4 945 s ním půjde údajně přetaktovat až na 6 GHz.


Nové čipové sady AMD pro rok 2009 (nově bude i kombinace RD890 + SB800)

Nová řada čipových sad vznikla vylepšením sedmičková série pro AM2+ (RD790 atd.). Mnoho věcí bude podobných, a tak se nemusíte bát o vzájemnou kompatibilitu. Přesvědčit se o tom máme v době uvedení, které je plánováno na druhé čtvrtletí 2009.


Vzájemná kompatibilita mezi AM2 a AM3 bude zaručena


Zdroj: Expreview, NordicHardware
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková