Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cisco připravuje soupeře pro Apple TV

15.1.2007, Jan Vítek, aktualita
Cisco připravuje soupeře pro Apple TV
Vztahy mezi společnostmi Cisco a Apple jsou kvůli sporu nad ochrannou známkou iPhone již dosti napjaté. Navíc se nedávno ukázalo, že Cisco co nevidět přijde s vlastním, zatím nepojmenovaným produktem, jenž bude zaměřen přímo proti Apple...
Vztahy mezi společnostmi Cisco a Apple jsou kvůli sporu nad ochrannou známkou iPhone již dosti napjaté. Navíc se nedávno ukázalo, že Cisco co nevidět přijde s vlastním, zatím nepojmenovaným produktem, jenž bude zaměřen přímo proti Apple TV. A to vztahy s firmou Apple dozajista nevylepší.Každopádně předhonit Apple TV, co se týče specifikací, by neměl být problém, protože toto zařízení je limitováno podporou rozlišení pouze 720p a má se dodávat pouze s 40GB pevnými disky (toto však lze samozřejmě snadno napravit). Dle zprávy serveru DailyTech už byla novinka představena uzavřené společnosti v hotelu Bellagio (Las Vegas), avšak na akci CES 2007, která proběhla minulý týden ve stejném městě, se o ní nemluvilo vůbec, a to leccos napovídá o její připravenosti. Zatím tedy nevíme skoro nic o technických parametrech, ale je zřejmé, že zaměřením půjde o zařízení schopné ukládat a streamovat audio/video, využívat data přenesená přes technologii Wi-Fi a že Cisco použije značku Linksys. Produkt má být k dispozici ještě v tomto roce jako součást programu Cisco Connected Home.

Co se týče sporu o iPhone, pak by celý spor mohl u soudu nakonec vyšumět do ztracena. Dle advokátů je termín iPhone příliš obecný, než aby si jej mohla nárokovat pouze jedna firma. Však uvidíme, jak se tento citlivý případ nakonec vyvine.

Zdroj: DailyTech