www.svethardware.cz
>
>

Civilizace VI ohlášena na letošní říjen

Civilizace VI ohlášena na letošní říjen
, , aktualita
Studio Firaxis ohlásilo, že vyvíjí další, již šestý díl populární hry Civilizace a nejlepší na tom všem je, že na něj nebudeme muset čekat dlouho. Na trh přijde totiž už v letošním říjnu, takže za nějakých pět měsíců.
K oblíbeným
reklama
Při čekání na Civilization VI nás tak nečeká dlouhá marketingová kampaň plná malých ochutnávek. Svou kopii si budeme moci pořídit 21. října, pokud ovšem vše půjde dle plánu. Těšit se můžeme na expanzivní impéria a také města, která se mohou rozrůst přes několik políček na mapě. V průběhu vývoje lidstva se také bude měnit diplomacie, a to od prvotních civilizací uznávajících především sílu a konflikty po moderní společnosti, jež upřednostní pokud možno mírovou cestu (nebo ekonomický nátlak).

Dále nám vývojáři slíbili možnost integrovat podpůrné jednotky do jiného typu jednotek (půjde tak o smíšené) a vedle toho budeme moci spojovat stejné jednotky do sborů. Celá hra také nabídne nové režimy pro více hráčů, pochopitelně i nový tutorial a také rozšířené možnosti pro zkušené hráče. Už nyní je možné si ji předobjednat za 60 eur (60 dolarů, 50 liber).


Šéfdesigner studia Firaxis Games, Ed Beach, k tomu řekl, že grafická stránka hry získala insporaci v mapách a nástrojích Age of Exploration. Přidána byla řada novinek, z nichž některé jsme již jmenovali, ale základem má být stále starý systém této herní řady. Šestou Civilizací také vývojáři oslaví již čtvrt století existence této řady započaté prvním dílem, který vyvinul Microprose založený Sidem Meyerem a Billem Stealeym. Meyer se přitom inspiroval u ještě starší stolní hry se stejným názvem, která se objevila v roce 1980.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře