www.svethardware.cz
>
>
>
>

CM MasterMouse Pro L: modifikovatelná myš

CM MasterMouse Pro L: modifikovatelná myš
, , aktualita
Společnost Cooler Master pokračuje s představováním periferií pod konceptem Master a pod heslem Make it Yours uvádí na trh i myš MasterMouse Pro L. Tu si budeme moci sami modifikovat, ale není to jediná její přednost.
K oblíbeným
reklama
Cooler Master se mimochodem chce také svézt na vlně periferií osvětlených RGB diodami, která už pomalu vrcholí a brzy už nikoho nebude zajímat, že daný produkt má své osvětlení, neboť to bude naprostá samozřejmost. V takové době se naopak objevují produkty, které už notoricky známý a využívaný prvek naopak nenabízí a jejich výrobci to prezentují jako přednost. To už jsme mohli ostatně několikrát zažít, a to třeba s lesklými plasty, v jejichž případě se firmy vrátily k matným a začaly říkat, jak je super a přelomové, že otisky prstů najednou nejsou vidět.Věnujme se ale nové myši firmy Cooler Master s celkovým názvem MasterMouse Pro L. Jedná se o souměrnou periferii vhodnou pro praváky i leváky, která má boční tlačítka na obou stranách. Pokud si odmyslíme její RGB podsvícení, pak jde stále o zajímavý produkt, a to už jen kvůli kvalitnímu senzoru PMW3360 značky PixArt, který nabídne rozlišení 400 až 12.000 dpi. Myš je přitom řízena 32bitovým procesorem ARM, který má po ruce 512 kB palubní paměti pro uložení profilů.Dále se můžeme těšit na odnímatelné, a tedy i vyměnitelné části. Sejmout můžeme celou vrchní část s hlavními tlačítky, přičemž zde jsou k dispozici dvě velikosti s délkou 125 a 130 mm (M a L). Pak lze sundat i boční panely, jež můžeme upravit, nebo rovnou nahradit vlastními, které si vyrobíme ideálně na 3D tiskárně.MasterMouse Pro L má dále celkem osm tlačítek, a to dvě hlavní, po dvou na obou bocích, klikací kolečko a tlačítko pro změnu nastavení dpi, které však není umístěno klasicky před kolečkem, ale na spodní straně, jak ukazuje poslední obrázek. Jednomu z těchto programovatelných tlačítek lze přiřadit funkce Storm TactiX, která poslouží jako funkční přepínač, a jako takový poskytne zbylým tlačítkům dalších 7 funkcí. To už jsme měli možnost vidět.Nakonec samozřejmě nechybí potřebný software pro nastavení profilů a všeho, co s tím souvisí, tedy i podsvícení. Myš je podsvícena na čtyřech místech - vlevo a vpravo ukazuje nastavené dpi a pak svítí kolečko a část pod jejím zadečkem, která svou barvou ukazuje zvolený profil.

Cooler Master MasterMouse Pro L bude k dispozici za 60 dolarů, u nás však za cca 1850 Kč.
 • Senzor - PixArt PMW3360 Optical
 • CPI / DPI - 4 úrovně (400 - 12.000 DPI)
 • Programovatelná tlačítka - 8x
 • Dotazovací frekvence - 1000Hz / 1ms
 • Max. rychlost pohybu/zrychlení - 250 IPS/50 G
 • LoD (Lift off Distance) < 2 mm (nastavitelná)
 • Angle Snapping (vypnutí vyrovnávání pohybu) - ano
 • Akcelerace myši - ne
 • 32bit procesor ARM s 512 kB paměti
 • Tlačítka, životnost - Omron, 20 milionů stisků
 • Zapamatovatelné profily - 5
 • Materiál - plast a pryž
 • Barva - černá, ochrana proti UV, RGB podsvícení
 • Rozhraní - USB (pozlacený konektor), 1,8m kabel s pletenou bužírkou
 • Hmotnost - 128 gramů
 • Záruka - 2 roky


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře