www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co by mohla do Windows 10 přinést aktualizace Redstone

Co by mohla do Windows 10 přinést aktualizace Redstone
, , aktualita
Aktualizace Redstone má přinést nejen doplňky do prohlížeče Edge, které Microsoft nestihl zapracovat do nadcházející aktualizace Threshold 2, ale především umožní mnohem těsnější vzájemnou integraci počítačů a mobilních telefonů s Windows 10.
K oblíbeným
reklama
Zatímco teď v listopadu nás čeká aktualizace Threshold 2, Microsoft už začíná pracovat na další verzi Redstone a podle toho, co píše web WinBeta, to opravdu bude stát za to. Mimochodem, Threshold 2 má podle posledních informací ze stejného zdroje přijít 10. listopadu. A verze Redstone pro změnu vypadá, že přinese mimo jiné zajímavé funkce pro vzájemné propojení PC a mobilního telefonu s Windows 10.

Podle toho, co zjistil web WinBeta, bude Redstone mnohem rozsáhlejší aktualizací, než je nadcházející aktualizace Threshold 2. Ale protože je vše teprve ve vývoji, berte prosím následující informace s rezervou. Předně by Redstone měl konečně přinést rozšíření pro prohlížeč Edge, která byla bohužel odložena na příští rok.


Logo Windows


Ale to hlavní je daleko zajímavější – Microsoft prý inspirovala funkce Continuity, které pro OS X a iOS nabízí Apple. Ta umožňuje těsně propojit počítač Apple s OS X a mobilní telefon iPhone. Mezi oběma zařízeními tak můžete sdílet jejich funkce. Například hovor na iPhonu můžete přijmout na počítači s OS X, nebo naopak můžete z počítače volat prostřednictvím iPhonu.

Podobně můžete prostřednictvím počítače posílat a přijímat SMS. Je toho ještě víc, berte to jen jako ilustraci. No a tahle funkce nenechává klidným Redmond, který chce dokázat, že počítače a mobily s Windows 10 mohou být srovnatelnou konkurencí pro Apple. A protože Redmond se chce Cupertinu nejen vyrovnat, ale lépe ho trumfnout, přidá do Windows 10 další funkce pro těsnou integraci různých zařízení s desítkami.

Představte si, že začnete psát e-mail na mobilu a plynule můžete pokračovat na počítači. Ne, nemusíte otvírat složku s rozepsanou poštou, jen otevřete aplikaci a rovnou se vám otevře onen rozepsaný e-mail. To nevypadá špatně, ne? Nebo se na počítači brouzdáte po internetu v Edgi a po přechodu na mobil se Edge otevře přesně tam, kde jste předtím přestali.


Mobilní telefony s Windows


Netvrdím, že je to bůhvíjaký zázrak, ale takové funkce určitě mohou být příjemné. Samozřejmě by také mělo být možné volat mobilem přímo z počítače a doufám, že také bude možné takhle posílat SMS. Prostě tytéž možnosti, které Apple prostřednictvím Continuity už nabízí. Vzájemná integrace zařízení od Microsoftu by se takhle měla zase trochu přiblížit velmi těsné integraci zařízení Applu.

Samozřejmě, že to nemusí stačit na bůhvíjaký průlom v prodejích mobilních telefonů s Windows 10, ale řadu uživatelů tohle rozhodně může oslovit. A přinejmenším by se Microsoft takhle aspoň trochu dotáhl na Apple a uživatelé Windows 10 by si mohli zase trochu míň připadat jako chudí příbuzní. Kritici Microsoftu ho nejspíš budou napadat, že zase napodobuje Apple, ale má snad tyhle funkce ignorovat?

To by určitě své uživatele nepotěšil. Nemluvě o tom, že aspoň pro některé jeho zákazníky tohle skutečně může být jedním z důvodů pro upgrade počítače na Windows 10 z předešlých verzí. Pro jiné to může být dalším z důvodů pro koupi mobilního telefonu s Windows 10 Mobile. Myslím, že Microsoft takhle zase trochu rozšíří řady svých zákazníků.

Teď nezbývá než doufat, že až aktualizace Redstone přijde, bude tyhle funkce opravdu obsahovat. Zatím jde pořád o neoficiální informace. Ale na druhou stranu můžeme doufat, že Redstone toho přinese ještě víc.

Zdroj: WinBeta (1, 2)
reklama
Nejnovější články
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery Finanční výsledky Intelu: růst PC divize vyrovnal pokles mezi servery
Intel přinesl přehled o svých finančních výsledcích za druhý letošní kvartál, v němž dokázal utržit téměř stejnou sumu jako před rokem, ovšem pod touto pokličkou se dějí mnohem větší změny, než by se mohlo zdát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře