www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělat s účtem na Facebooku po smrti? Nyní mu můžete přiřadit správce

Co dělat s účtem na Facebooku po smrti? Nyní mu můžete přiřadit správce
, , aktualita
Digitální dědictví může být problém. Otázkou např. je, co s takovým účtem na Facebooku po něčí smrti? Facebook nabízí službu "zvěčnění účtu" a nově je nyní možné vybrat si správce tohoto účtu, jakéhosi dědice.
K oblíbeným
reklama
Co se objeví na internetu, často tam i hodně dlouhou dobu zůstane. Někdy dokonce i krátká doba postačí, aby si někdo zadělal na pořádný průšvih, o čemž se nedávno přesvědčil jeden vrah z Pensylvánie, kdy pár sekund jeho selfie s obětí na Snapchatu stačilo na obvinění z vraždy. Zde to tedy netradičně bylo k dobru věci, neboť sám poskytl důkaz o své vině. Otázkou je ale obecně tzv. digitální dědictví, přístupy k účtům, pořízenému software, hudbě, filmům a dalším. Co s nimi v případě úmrtí?


Facebook logo


U Facebooku je možné pozůstalými požádat o tzv. "zvěčnění účtu". Vedle jména osoby se objeví "Vzpomínáme", lze sdílet vzpomínky z timeline (v závislosti na nastavených pravidlech soukromí), nicméně k takovému účtu není možné se přihlásit. Novinkou u těchto účtů je možnost si nyní před smrtí zvolit pověřenou kontaktní osobu, která pak může účet částečně spravovat. Lze měnit profilovou a úvodní fotografii, napsat příspěvek na timeline (např. ohledně výročí) a odpovídat na žádosti o přátelství. Na druhou stranu nebude mít možnost přístupu ke zprávám zesnulého. Tato služba je zatím dostupná v USA, brzy se rozšíří i do dalších zemí. Další možností co s účtem udělat, je nechat jej smazat.

Zdroj: Facebook
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů