www.svethardware.cz
>
>
>

Co dělat s účtem na Facebooku po smrti? Nyní mu můžete přiřadit správce

Co dělat s účtem na Facebooku po smrti? Nyní mu můžete přiřadit správce
, , aktualita
Digitální dědictví může být problém. Otázkou např. je, co s takovým účtem na Facebooku po něčí smrti? Facebook nabízí službu "zvěčnění účtu" a nově je nyní možné vybrat si správce tohoto účtu, jakéhosi dědice.
K oblíbeným
reklama
Co se objeví na internetu, často tam i hodně dlouhou dobu zůstane. Někdy dokonce i krátká doba postačí, aby si někdo zadělal na pořádný průšvih, o čemž se nedávno přesvědčil jeden vrah z Pensylvánie, kdy pár sekund jeho selfie s obětí na Snapchatu stačilo na obvinění z vraždy. Zde to tedy netradičně bylo k dobru věci, neboť sám poskytl důkaz o své vině. Otázkou je ale obecně tzv. digitální dědictví, přístupy k účtům, pořízenému software, hudbě, filmům a dalším. Co s nimi v případě úmrtí?


Facebook logo


U Facebooku je možné pozůstalými požádat o tzv. "zvěčnění účtu". Vedle jména osoby se objeví "Vzpomínáme", lze sdílet vzpomínky z timeline (v závislosti na nastavených pravidlech soukromí), nicméně k takovému účtu není možné se přihlásit. Novinkou u těchto účtů je možnost si nyní před smrtí zvolit pověřenou kontaktní osobu, která pak může účet částečně spravovat. Lze měnit profilovou a úvodní fotografii, napsat příspěvek na timeline (např. ohledně výročí) a odpovídat na žádosti o přátelství. Na druhou stranu nebude mít možnost přístupu ke zprávám zesnulého. Tato služba je zatím dostupná v USA, brzy se rozšíří i do dalších zemí. Další možností co s účtem udělat, je nechat jej smazat.

Zdroj: Facebook
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře